Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

A
A
A

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 .03.2019 r. -

1. Dzisiejsza niedziela prowadzi nas na pustynię, gdzie udaje się Jezus, by móc w ciszy rozmawiać ze swoim Ojcem. Czas pobytu na pustyni to dla Niego czas modlitwy, ale i postu. Przez modlitwę bowiem i umartwienie człowiek otwiera się na Boga. Niech dzisiejsza Eucharystia będzie dla nas czasem ufnej modlitwy o pomoc i łaskę Pana w naszej walce ze złem. Trwając na modlitwie, zastanówmy się także nad naszymi wielkopostnymi postanowieniami, które są dla nas wsparciem w walce ze złem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.17,00 i 20,00, dla dzieci w sobotę o godz.9,00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.17,00.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Różańca Fatimskiego o godz.19,00.

5. Za tydzień przypada niedzielaAd gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

6. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary złożone z tej racji przeznaczone są pomoc udzielaną przez Caritas osobom w starszym wieku. Dzieci szkolne otrzymały wczoraj „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla ubogich dzieci.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego” czy „Niedzielę”.

8. Stroje liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych będzie można nabyć w sobotę 16 marca w sali katechetycznej. Klasę 3a i b zapraszamy na godz.10,30 zaś klasę 3c oraz Wedon na godz.11,00.

Msze św. niedziele i święta

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Poniedziałek - sobota

6:00, 6:30, 7:00, 18:00

Dokumenty potrzebne do Sakramentów Świętych

Wirtualny spacer

Linki

Caritas Caritas Caritas

Projekt i wykonanie: sogy.pl