Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

A
A
A

V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r. –

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem. Prośmy dobrego Boga, by nie brakło nam sił w dawaniu świadectwa naszej wiary, które jest zadaniem każdego powołanego.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.9,00. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. W środę – 13 lutego – o godz.19,00 różaniec fatimski, który ofiarujemy w intencji zbliżającej się wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Ordynariusza. .

5. W czwartek o godz.19,00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

6. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

7. Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne do udziału w którym zapraszamy wszystkich wiernych. Dokładny program podamy w następną niedzielę.

8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Msze św. niedziele i święta

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Poniedziałek - sobota

6:00, 6:30, 7:00, 18:00

Dokumenty potrzebne do Sakramentów Świętych

Wirtualny spacer

Linki

Caritas Caritas Caritas

Projekt i wykonanie: sogy.pl