Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

A
A
A

Wniebowstąpienie Pańskie- 13.05.2018 r. –

1. Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Jak apostołowie, patrzymy za Jezusem odchodzącym do Ojca. Wiemy jednak, że znów przyjdzie na ziemie. W czekaniu na te chwilę nie jesteśmy opuszczeni, bo zastawił nam siebie samego w tajemnicy Eucharystii. Dlatego gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim, aby jak najlepiej przygotować się na powtórne przyjście Jezusa. W tym duchu przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.11,30 dzieci przystąpią do I Komunii św. Polecamy ich waszej modlitwie. Zaś wieczorem o godz.20,00 różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.

3. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W środę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa ordynariusz Andrzeja Jeża, którego polecamy waszej modlitwie.

5. W przyszłą niedzielę o godz.15,00 obchodzić będziemy rocznicę I Komunii św. Dzieci i rodziców zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w sobotę od godz.9,00 do 10,30. , oraz w tygodniu przed i w czasie Mszy św. i nabożeństw majowych.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha św., tak zwane Zielone Światki.
Odpust parafialny w parafii Matki Boskiej Anielskiej.

7. W tym roku tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała mieszkańców ul. Nowej, Krasińskiego, Osiedlowej, oraz Westerplatte, Sucharskiego i Szkolnej. Osoby zainteresowane wykonaniem ołtarzy zapraszamy na spotkanie z Ks. Tomaszem Frączkiem w środę po Mszy św. wieczornej.

8. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

9. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz.18,00., wieczorem gromadźmy się przy kapliczkach.

10. W poniedziałek o godz.16,00 sesja poświęcona problematyce uzależnień i zniewolenia organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii św. Jadwigi

11. Dębicki Festiwal Młodych z okazji trwającego w Kościele Roku Młodzieży odbędzie się w sobotę 19 maja w ogrodzie sióstr przy ul. Krakowskiej 15. Rozpoczęcie o godz.10,00, zakończenie ok. godz.22,00.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Teofil Bukała z ul. Kosynierów Racławickich. Jego nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdzie Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Msze św. niedziele i święta

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Poniedziałek - sobota

6:00, 6:30, 7:00, 18:00

Dokumenty potrzebne do Sakramentów Świętych

Wirtualny spacer

Linki

Caritas Caritas Caritas

Projekt i wykonanie: sogy.pl