Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

A
A
A

Dwie piesze pielgrzymki z naszej parafii do zawadzkiego sanktuarium i wieniec żniwny naszej młodzieży

Miniona niedziela na dobre wpisze się w historię dębickiej ziemi, na której Maryja znalazła szczególną miłość Jej czcicieli. 100 – lecie koronacji obrazu Pani Zawadzkiej miało swoje obchody, na których obecni byli Nasi parafianie.

  • W środę, od 15.00 pielgrzymowała z Księdzem Piotrem liczna reprezentacja parafian, by na Mszy Świętej o 18.00 cieszyć się wspólnotą modlitwy przy akompaniamencie naszego Pana Organisty oraz naszego Chóru Parafialnego. Mszy przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Podczas pielgrzymiego trudu składaliśmy hołd Matce Bożej także przez niesienie wieńca/feretronu żniwnego naszej młodzieży.

  • W czwartek, o 16.00 pielgrzymowali Rycerze Niepokalanej, którzy doczekali się poświęcenia swojego nowego sztandaru przez metropolitę Częstochowskiego abpa Wacława Depo. W imieniu Rycerzy publicznie poprosił o to Nasz Ksiądz Proboszcz Andrzej Surowiec. “Radość Naszego Rycerstwa przekłada się także na niezwykłą pomoc, jaką pokornie, z dyskrecją realizują dla naszej parafii i pobożność, której wyraz znajdujemy w trosce o figurę Matki Bożej Fatimskiej, prowadzenie nabożeństw I-sobotnich za co chcemy podziękować panu Kazimierzowi – prezesowi parafialnego oddziału MI” – mówi Ksiądz Piotr, opiekun Rycerzy. LINK

  • W piątek młodzież naszej Parafii tworzyła wspólnotę modlitwy z bp Stanisławem Salaterskim, a później podczas czuwania i adoracji Żywego Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dębicką grupę muzyczną wspierał nasz kleryk – Mateusz.

 

  • W sobotę przybyła pielgrzymka Ogniska Misyjnego, DSM i LSO wraz z Księdzem Mariuszem, Diakonem Krzysztofem i Siostrami: Małgorzatą i Beatą. Członkowie tych grup służyli na Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza włączając się w przygotowanie Liturgii Słowa. LINK

  • W niedzielę, z racji zawadzkiego Odpustu nie odbyła się w naszej świątyni Msza Święta o 11.30, byśmy mogli wspólnie w Zawadzie o 11.00 dziękować Bogu w sanktuarium Nadziei Zrozpaczonych Jedynej za otrzymane łaski.

LINK do wideo-relacji

LINK do galerii

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pięknie włączyli się w tworzenie wspólnoty ducha, gdzie Matka Boża z Zawadzkiego obrazu stanowi dla Nas gwarancję łask, jakich potrzebujemy w naszym życiu. Bóg zapłać!

xpt

Msze św. niedziele i święta

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Poniedziałek - sobota

6:00, 6:30, 18:00

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna:

Wtorek, Czwartek:
8:00 – 9:00

Środa, Piątek:
16:00 – 17:00

Sobota:
08:00 – 09:00

Sprawy małżeńskie:

Piątek i Sobota

W nagłych przypadkach kancelaria czynna o każdej porze dnia.

UWAGA: W Poniedziałek oraz w I Piątek miesiąca kancelaria nieczynna.

Transmisja na żywo

Dokumenty potrzebne do Sakramentów Świętych

Wirtualny spacer

Linki

Caritas Caritas Caritas

Projekt i wykonanie: sogy.pl