I  NIEDZIELA  ADWENTU

28.11.2021 r.

 

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent i nowy rok liturgiczny. Będziemy go przeżywali pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W pierwszą niedzielę Adwentu słyszymy słowa Jezusa: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Na początku czasu oczekiwania Chrystus wzywa nas do czujności. Pozwólmy Bogu, aby nas obdarzył duchową czujnością i uzdolnił do odczytywania Jego śladów
  w codzienności.
 • Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.
 • Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza naszej Diecezji. Zachęcamy do modlitwy się za Bpa Andrzeja i Jego posługę pasterską.

 

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy opłatki wigilijne. Będą one złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii. Przypominamy, że ze względu na wzrost  zakażeń wywołanych koronawirusem, obydwaj Panowie nie będą odwiedzali naszych domów z opłatkami. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

 1. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie odprawiana codziennie do 8-go grudnia, po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Piotr we wtorek od godz. 10.00, Ks. Mariusz w czwartek od godz. 14.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, a Ks. Szczepan sobotę od godz. 8.30.
 • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

     – wtorek: święto św. Andrzeja Apostoła,

     – piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga, i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś panie z Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Cena świec – 7 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.

 

 1. Polecamy także ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, której celem jest przygotowanie paczek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Ze stolika za ławkami można zabrać kartkę, na której jest informacja, co kupić do paczki. Paczki będzie można składać do kosza umieszczonego z przodu kościoła. Akcja trwa do 12 grudnia, a koordynuje ją Domowy Kościół.

 

 1. Dziękujemy P. Andrzejowi Zielińskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji wczorajszych, całodniowych warsztatów dla ojców, których celem było odnowienie i pogłębienie relacji z własnymi dziećmi. W warsztatach uczestniczyło 19 panów. Bóg zapłać organizatorom i uczestnikom.

 

 1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na sesję poświęconą problemom uzależnień i zniewoleń „W SIDŁACH UZALEŻNIENIA – I JAKIE Z TEGO WYJŚCIE?”, która odbędzie się w poniedziałek 29 listopada o godz. 16.00 w tzw. systemie hybrydowym – w sesji można uczestniczyć osobiście w Domu św. Jadwigi lub online. Link do sesji jest zamieszczony na stronie internetowej Parafii Św. Jadwigi.

 

 1. Dziś w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, uroczystą Eucharystią o godz. 16.00, rozpoczyna w naszej diecezji działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Małżeństw Starających się o Potomstwo. Jest ono częścią Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Od grudnia br. spotkania w Pasierbcu dla małżonków powierzających Bogu trudności z poczęciem dziecka, będą odbywać się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. O godz. 16.00 Msza św., po niej modlitwa o dar potomstwa dla małżonków podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kalendarz ścienny na 2022 rok z obrazami przedstawiającymi wydarzenia z życia Jezusa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: czy świat odrzucił Boga?, a także jak dobrze wykorzystać czas Adwentu – oczekiwania na przyjście Pana? Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, a w min lampion roratni do samodzielnego montażu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Edward Feret z ul. Sportowej i śp. Leonard Wilczyński z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb będzie jutro w Straszęcinie. Polećmy ich i zmarłych wypominanych w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.