Życie jest pielgrzymką ciągłych odkryć; odkrywania kim jesteśmy, odkrywania wartości, które nadają kształt naszemu życiu. To wspólnota licząca około 50 osób, spotykających się regularnie w piątki. Kadra animatorów wspiera czynnie program „Młodzi na Progu” dla przygotowujących się do Bierzmowania młodych osób. Jedna z animatorek stanowi ważną część Centrum Lokalnego MnP Diecezji Tarnowskiej. Młodzież, to my!

Dzięki tej wspólnocie młodzi ludzie mogą odkrywać siebie poprzez pogłębianie relacje z Jezusem w trakcie spotkań formacyjnych. Młodzież należąca do tej grupy stara się tworzyć atmosferę akceptacji, wsparcia, aby każdy mógł się być wysłuchany i kochany. Odwiedzają osoby starsze, aby nieść im swoją młodzieńczą radość. Angażują się w organizację adoracji, Dróg Krzyżowych poprzez czytanie oraz oprawę muzyczną. Pomagają także zbierać ofiary do puszek, gdy jest taka potrzeba.

„Zachęcam was żebyście otworzyli Ewangelie i odkryli, że Jezus Chrystus chcę być waszym przyjacielem. Chcę wam towarzyszyć na każdym etapie waszego życia. Chce być drogą, waszą ścieżką pośród lęków, wątpliwości, nadziei i marzeń o szczęściu.”

Zapraszamy Ciebie to naszej wspólnoty, abyś zobaczył, że Pismo Święte to nie tylko książka, ale słowa, które w niej są zawarte nadają sens naszemu życiu i żyją w nas.

Ksiądz opiekun: ks. Maciej Sumara

Animatorzy Główni: Katarzyna Wiercioch, Martyna Kosiba, Gabriela Cyganowska, Sandra Strzałka, Michał Kipa

Pomocnicy animatorów: Alicja Rojek, Oliwia Ortyl, Oliwia Kędzior, Wiktoria Miazga, Eliza Stachnik, Karol Wiercioch, Stanisław Kraszkiewicz, Szymon Stachnik, Jakub Zaucha, Kamil Jemioło

Animatorzy terminujący: Nadia Balasa, Nadia Lorek, Patrycja Grabowska

Animator muzyczny: Natalia Skowronek

Członkowie poza animatorami: ok. 30 osób

Patron: bł. Carlo Acutis – patron Internetu

Spotkania w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy na wspólną adorację prowadzoną przez nas w każdy drugi piątek miesiąca

o godz. 19.00. Jest również możliwość spowiedzi.

Migawki z życia naszej młodzieży

Widoki z Gęsiej Szyi
Gęsia Szyja zdobyta
W doborowej kompanii
Rusinowa Polana zdobyta
Wszyscy doszli na Gęsią Szyję, choć było ślisko - dużo śniegu po drodze... W butach