Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

A
A
A

Dziewczęca Służba Maryjna

symbol DSM

DSM – Dziewczęca Służba Maryjna, to wspólnota dziewczynek, która stawia sobie za cel poznanie życia Maryi oraz naśladowanie Jej w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość. Cechy te powinny charakteryzować każdą “Maryjkę”, która także powinna żyć także w swoim środowisku, a więc w rodzinie i szkole. Dziewczynki starają się w swoim codziennym życiu przestrzegać 5 zadań Dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z  Jezusem. Ich obowiązkiem jest również uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach, które w naszej Parafii mają miejsce w salce katechetycznej w każdą sobotę o godz. 10.00 oraz odmawianie jak najczęściej modlitwy
“O Pani moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem o dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej.” Amen.
powierzając przy tym Maryi całą siebie. Taka forma spotkań to dobra okazja dla każdej dziewczynki, by w ten sposób włączać się w życie swojej parafii, wspólnie pogłębiać swoją wiarę, radośnie i przez wspólną zabawę i śpiew spędzać czas i dawać przykład innym swoim postępowaniem, wynikającym z przynależności do Boga i Maryi. Nasza grupa maryjna liczy 25 dziewczynek. Zapraszamy nowe, chętne dziewczynki do włączenia się w naszą wspólnotę.

Opiekunowie: s. Beata Popieluch, ks. Mariusz Wójtowicz

 

 

Msze św. niedziele i święta

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Poniedziałek - sobota

6:00, 6:30, 18:00

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna:

Wtorek, Czwartek:
8:00 – 9:00

Środa, Piątek:
16:00 – 17:00

Sobota:
08:00 – 09:00

Sprawy małżeńskie:

Piątek i Sobota

W nagłych przypadkach kancelaria czynna o każdej porze dnia.

UWAGA: W Poniedziałek oraz w I Piątek miesiąca kancelaria nieczynna.

Transmisja na żywo

Dokumenty potrzebne do Sakramentów Świętych

Wirtualny spacer

Linki

Caritas Caritas Caritas

Projekt i wykonanie: sogy.pl