1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent i nowy rok liturgiczny. To czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni będziemy uroczyście obchodzić pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na Ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia właśnie na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

 

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy opłatki wigilijne. Będą one złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii. Przypominamy, że w tym roku, ze względu na ciągłe rozprzestrzenianie się zakażeń wywołanych koronawirusem, obydwaj Panowie nie będą odwiedzali naszych domów opłatkami. Prosimy też,aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

 1. Rozpoczynamy dziś nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, która będzie odprawiana codziennie do 8-go grudnia, po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Mimo wciąż trudnej sytuacji epidemicznej, zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pół godziny przed Mszą św., P. Organista zaprasza na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Grupa Młodzieżowa, dzisiaj i w kolejne niedziele adwentu, zaprasza na mini kiermasz przedświąteczny. Będzie można nabyć bombki na choinkę, gipsowe – ręcznie malowane przez naszą młodzież – figurki i zestawy szopek bożonarodzeniowych. Dochód młodzi wspaniałomyślnie przeznaczyli na remont ich sali w domu parafialnym. W ofercie młodzież ma także „coś słodkiego”. Warto skorzystać!!! Zachęcamy też do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś młodzież rozprowadza świece wigilijne. Cena świec  – 6 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.

 

 1. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej Parafii zostaną wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą, tak, jak w ubiegłym miesiącu udamy się w piątek, ale tylko na ich wyraźną prośbę. Rodziców dzieci klas czwartych prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizowaniu 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Jest to także dzień św. Mikołaja. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, po której będzie spotkanie dzieci ze św. Mikołajem.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • W Poniedziałek, 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła – pierwszego ucznia powołanego przez Jezusa, brata św. Piotra. Wszystkim solenizantom, a wśród nich naszemu Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Surowcowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki świętego patrona. W intencji Czcigodnego Solenizanta Księdza Proboszcza modlić się będziemy w czasie Eucharystii w przyszłą Niedzielę, dn. 6 grudnia o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy adwentowy cykl rozważań „Objawiło się życie” oraz kalendarz ścienny na 2021rok.  W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: na co czekamy w adwencie i czego tak naprawdę chcą uczestnicy strajków kobiet? Do numeru dołączona jest płyta z niecodziennymi rekolekcjami. Jest też nowy numer „Promyczka dobra” dla dzieci.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne, za wszelką życzliwość i dobro.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Franciszek Rusztowicz z ul. Sikorskiego, oraz śp. Kazimierz Drozd z Zawierzbia, którego pogrzeb był w Żyrakowie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.