1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jesus zabiera swoich uczniów na Górę i tam przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji z hańbą krzyża. Niech nasze dzisiejsze spotkanie z Chrystusem ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.
 1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad gentes i jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczmy dzieło misyjne Kościoła, a po Mszy św. będziemy mogli to dzieło wesprzeć materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny. Dziękujemy misyjnym animatorkom z naszej parafii, które dziś prowadzą zbiórkę.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.  Serdecznie zapraszamy.
 1. Dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 10 zł, a większe po 15 zł. Paschaliki są po 10 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Dzieci otrzymały wczoraj „skarbonki wielkopostne”, w których przez Wielki Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 1. W tym tygodniu przypadają: Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Kancelaria w I-wszy Piątek będzie nieczynna. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 7.00.
  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz w piątek o godz. 8.30, Ks. Mariusz w piątek o godz. 11.30, Ks. Szczepan i Ks. Maciej w sobotę o godz. 8.30.
  W Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Janusz Sok, Redemptorysta, były przełożony prowincjalny Zgromadzenia. Hasłem rekolekcji są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Prosimy raz jeszcze, aby tak zaplanować sobie zajęcia, aby jak najlepiej przeżyć ten czas łaski i miłosierdzia.
  Równolegle do rekolekcji parafialnych będą rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych, których program jest w gablocie.
 1. Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych”, których głównym punktem będzie Msza św. w niedzielę 3 marca w kościele Miłosierdzia Bożego, po której nastąpi odsłonięcie pomnika Bohaterów Niezłomnych z Obwodu Dębica. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. W dniach od 14 do 21 czerwca 2024 r. pod patronatem naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegółowy program oraz umowę/zgłoszenie można zabrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program jest zamieszczony również na naszej stronie parafialnej. W niedzielę 10 marca o godz. 16:15 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Na spotkanie prosimy przynieść pobrane i wypełnione umowy/zgłoszenia.
 3. W czwartek – 7 marca, w godz. 8-15, będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania słuchu w Przychodni Rejonowej nr 5, przy ul. Szkolnej. Zapisy osobiście lub telefonicznie w rejestracji przychodni.
 1. Dyrektorzy Przedszkoli Miejskich nr 8 i 11 w Dębicy informują, że od 12 lutego do 8 marca trwają zapisy dla przedszkolaków.
 1. Ognisko Misyjne wraz z opiekunami serdecznie dziękują za ofiary złożone podczas kiermaszów ciast i przy stoliku z książkami w wysokości 2175 zł.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o sensie celibatu w Kościele i o poście, który uśmierza wady.
  Proponujemy najnowszego „Gościa Extra”, w całości poświęconego tematom związanym z Wielkim Postem.
  Polecamy także książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, która opisuje ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
  Dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a także za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim czasie odeszły do Domu Pana: śp. Krystyna Stopa z ul. Witosa, śp. Janina Kudłacz z ul. Kościuszki i śp. Stanisława Bonarek z Zawierzbia. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.