1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słuchamy Ewangelii o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejsca świętego i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest Jego zmartwychwstałe ciało. Prośmy dziś, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.
 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Janusz Sok, Redemptorysta, były przełożony prowincjalny Zgromadzenia. Hasłem rekolekcji są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i w gablocie, będzie także podawany każdego dnia przez O. Rekolekcjonistę.
  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o godz. 7.30 i 16.00 i18.00.
  W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy seniorów i chorych na Mszę św. z rekolekcyjną nauką, sakramentem namaszczenia chorych i indywidualnym błogosławieństwem.
  W środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna       w środę godz. 14.30 -18.00.
  Równolegle do rekolekcji parafialnych, od poniedziałku, będą rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych: szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły WELDON. Program rekolekcji szkolnych jest w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
 1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych”. Msza św. dziś w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00, a po niej odsłonięcie pomnika Bohaterów Niezłomnych z Obwodu Dębica.
 1. W poniedziałek obchodzimy liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętego patrona.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca marca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.
 1. Dzisiaj i w pozostałe  niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 10 zł, a większe po 15 zł. Paschaliki są po 10 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Dzieci otrzymały tzw. „skarbonki wielkopostne”, w których przez Wielki Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  W sklepach spożywczych na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz będzie także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. Przypominamy, że w dniach od 14 do 21 czerwca 2024 r. pod patronatem naszej Parafii i z udziałem księdza z Parafii, organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegółowy program oraz umowę/zgłoszenie można zabrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program jest zamieszczony również na naszej stronie parafialnej i na tablicach ogłoszeń. W niedzielę 10 marca o godz. 16:15 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Na spotkanie prosimy przynieść pobrane i wypełnione umowy/zgłoszenia.
 2. Nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” podejmuje temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. W tygodniku „Niedziela” mamy artykuły o dramacie chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej oraz o roli postu i praktyk ascetycznych w Starym Testamencie.
  Proponujemy najnowszego „Gościa Extra”, w całości poświęconego tematom związanym z Wielkim Postem, oraz dodatek: „Historia Kościoła”, z artykułami najlepszych historyków i publicystów.
  Są także miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Prosimy o zainteresowanie nimi rodziców.
  Kolejny raz polecamy książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, która opisuje ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ofiary do puszek na Fundusz misyjny „Ad Gentes”.
  Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana: śp. Jan Zasadny z ul. Kościuszki, którego pogrzeb był wczoraj i śp. Zofia Gruszka z ul. Słonecznej, której pogrzeb będzie w dniu jutrzejszym. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.