1. Świątynia oznacza miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Powinna być wolna od wszelkich ludzkich interesów. Tymczasem dramatem współczesnego człowieka jest to, że bardzo często czyni targowiskiem własne serce i sumienie. Człowiek gubi się, żyjąc jedynie własnymi interesami. Gubi się, kiedy w jego życiu wszystko staje się ważniejsze od Boga. Jezus pokazuje nam również, że On sam jest nową świątynią. Prowadzi nas w ten sposób do tajemnicy zmartwychwstania.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Przykazaniach Bożych dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową.

 

 1. Dzisiaj i w kolejne niedziele Parafialny Oddział Caritas, nasza młodzież i lektorzy, po Mszach świętych, rozprowadzać będą baranki i paschaliki wielkanocne, a także ozdoby świąteczne. Cena małego baranka wynosi 6 zł, a większego 10 zł. Paschaliki mniejsze są po 6 zł, a duże po 12 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne i jako podziękowanie lektorom za ich posługę przy ołtarzu. Dzieci otrzymały „skarbonki wielkopostne”. Przez Wielki Post gromadzą w nich drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Kobiet. W intencji wszystkich Kobiet będziemy modlić się w tym dniu szczególnie na Mszy św. wieczornej, a już dziś drogim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Modlitwa nowennowa codziennie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę o godz. 18.00 na Mszę św. z homilią o tematyce fatimskiej. Po Mszy św. różaniec fatimski. W tym dniu przypada ósma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

 

 1. Dziękujemy naszemu parafianinowi, p. Jakubowi za nieodpłatne zamontowanie dodatkowego głośnika na chórze naszego kościoła. Dzięki temu poprawiła się słyszalność, zwłaszcza dla tych, którzy w tej części kościoła uczestniczą we Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł czym są popularne w Kościele nowenny? oraz specjalny dodatek z nowenną do św. Józefa.. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o roli kobiet w Kościele oraz o tym, jak Kościół radzi sobie z pandemią. Dla dzieci polecamy nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra”. Prosimy o zainteresowanie rodziców.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana śp. Andrzej Rusinowski z ul. Witosa, śp. Dioniza Jarosiewicz z ul. 3 Maja, śp. Krystyna Bielańska z ul. Ludowej i śp. Józefa Nowak z Zawierzbia. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.