1. Czwarta – ostatnia już niedziela Adwentu. Tak blisko dzień Wigilii, wieczerzy w gronie najbliższych, a po niej świąteczne dni Narodzenia Pańskiego. Boże Narodzenie to wielki znak Miłości w Bożej dziecinie dla każdego z nas. Jak wyglądają nasze przygotowania do tegorocznego świętowania?

 

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czwartek – w Wigilię – Msza św. roratnia będzie o godz. 6.30.

 

 1. Do chorych z posługą świąteczną udamy się w poniedziałek – Ks. Szczepan i Ks. Piotr oraz w środę – Ks. Mariusz i ks. Proboszcz. Będziemy informować telefonicznie o godzinie wizyty kapłana.

 

 1. Przypominamy, że tym roku, ze względu na stan epidemii, nie ma tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele.  Spowiadamy codziennie rano podczas Mszy św. i po południu od godziny 17.30. Prosimy, aby przystąpić do sakramentu pokuty  wcześniej i nie odkładać spowiedzi na dzień wigilijny.

 

 1. Spotkanie formacyjne lektorów w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność, ze względu na asysty świąteczne, obowiązkowa.

 

 1. Dzisiaj i w ostatnie dni adwentowe z kościoła można zabrać własnoręcznie przygotowane przez naszą młodzież świąteczne stroiki i sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary są wsparciem działalności Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie we wtorek od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!

 

 1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią.
 • W tym roku, ze względu na pandemię zapraszamy do naszej świątyni w noc Bożego Narodzenia na Pasterkę o godz. 22.00 i o 24.00. Chcemy zachować obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, a jednocześnie umożliwić naszym Parafianom jak najliczniejszy udział w tej wyjątkowej w ciągu roku Mszy św. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, będą jak w każdą niedzielę. Ponieważ w obydwa dni Świąt nie ma zgłoszonych chrztów, nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30. W piątek, ze względu na Uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz.11.30 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie kolędy  małych kolędników misyjnych.  

 

 1. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.

 

 1. Przychodzący Zbawiciel niech obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego świątecznego tygodnia, a wśród nich szczególnie Ks. Szczepanowi Wierzbickiemu, który w drugi dzień Świąt obchodzi imieniny.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek specjalny: modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz ciekawy wywiad z o. Joachimem Badeni. W tygodniku „Niedziela” mamy odpowiedź na pytania: co o kościele myślą zwykli Polacy i dlaczego nie ustają ataki na św. Jana Pawła II?

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i  za okazywaną nam życzliwość i dobro.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Marek Ciba z Zawierzbia, którego pogrzeb był w Straszęcinie. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.