1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd. Naszą modlitwą otoczmy ofiary trądu i tych, którzy pełnią wśród nich posługę. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji, o naszych Biskupach, a wśród nich o Biskupie Arturze. Dziś przypada 1 rocznica jego święceń biskupich.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z parafialnego Ogniska Misyjnego zaprezentują jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku, ze względu na pandemię, nie było „kolędników misyjnych”, dlatego dzieci i ich opiekunowie, w taki sposób chcą wesprzeć rówieśników w krajach misyjnych. Przy tej okazji, dziś po Mszach św., dzieci zbierają ofiary do puszek na dzieło misyjne Kościoła.

 

 1. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek  Mszy Świętych: godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy do kościoła świece – gromnice, aby mocniej uzmysłowić sobie, że Chrystus jest „światłem naszego życia”. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas wieczornej Mszy świętej Siostry Służebniczki włączą się w liturgię, ponowią złożone Bogu śluby i skierują krótkie słowo o życiu zakonnym i ich powołaniu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek powiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek zgodnie z sugestią Rady Duszpasterskiej zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas czwartych, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz we wtorek od g. 10.30, Ks. Szczepan w środę od godz. 10.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz.8.30, Ks. Piotr w sobotę od godz. 9.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.,
 • środa: święto Ofiarowania Pańskiego,
 • czwartek: wspomnienie św. Błażeja bpa i męcz., dzień błogosławieństwa gardła,
 • sobota: wspomnienie św. Agaty, dziew. i męczennicy, błogosławieństwo chleba i soli ku czci św. Agaty.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł jak wygląda codzienne życie w klasztorze klauzurowym oraz dodatek „Podróże z wiarą”.
 • Jest także bardzo ciekawy numer „Promyczka Dobra” dla dzieci.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na parafialne konto.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Grażyna Refcio z ul. Nowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.