1. „Pan mój i Bóg mój” – wyznajemy patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia nas do swego serca pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem „Jezu ufam Tobie”.
 • Dziś uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o g. 11.00.
 • Dzisiejsza  niedziela jest  także Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

 1. Obchodzimy dziś Patronalne święto Caritas. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem włączają się w dzieła i akcje prowadzone przez Caritas. Po Mszy św. zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku jest wyjątkowy ze względu na wojnę na Ukrainie. Dołóżmy starań, aby był to czas bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by dostrzec tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     – poniedziałek: święto św. Marka Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje

     – wtorek: uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

     – sobota: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczną się spotkania dzieci i rodziców przed I Komunią świętą. Dzieci z klas mających I Komunię 8 maja o godz. 11.30, zapraszamy na próbę w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. Natomiast dzieci z klas mających I Komunię o godz. 14.00, mają spotkanie we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas ósmych.

 

 1. W piątek przypada Ogólnopolski Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau.

 

 1. W sobotę, zgodnie z naszą tarnowską tradycją, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Przyszła niedziela – trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie naszej uwagi na moc Słowa Bożego, które jest drogowskazem na drogach codziennego życia.
 • W następną niedzielę o 12.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu świętego.

 

 1. Przypominamy, że 30 kwietnia – w sobotę, organizowana jest z naszej Parafii jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt: 130 zł. od osoby. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii i kancelarii. Informacje na afiszu w gablocie i u Ks. Szczepana.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej zwłaszcza bardzo ciekawych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z tekstami dotyczącymi tematu miłosierdzia Bożego. Jest także kieszonkowych rozmiarów modlitewnik z modlitwami do Jezusa Miłosiernego oraz książka  o apostołce miłosierdzia Bożego – Siostrze Faustynie.
 • Jest jeszcze kilka egzemplarzy „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. Zachęcamy do zainteresowania rodziców.
 • Polecamy także ostatnie już egzemplarze bardzo ciekawego albumu o św. O. Pio – jednym z największych mistyków w historii Kościoła.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dni świąteczne, a także za wpłaty na konto.

 

13. W minionym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Zofia Bielak i śp. Maria Przebięda z ul. Witosa. Polećmy ich  dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.