1. Razem z całym Kościołem wspominamy dziś uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonymi gałązkami i okrzykami „Hosanna. Liturgia Niedzieli Palmowej skupia się na Męce Pańskiej, ale jest ona także zapowiedzią Zmartwychwstania – zwycięstwa nad śmiercią i nowego życia, które symbolizują palmy.
 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Dzisiaj na Mszę św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci. Będzie uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs z nagrodami na najwyższą i najładniejszą palmę.

 

 1. W środę – 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na różaniec fatimski, który będzie połączony z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po różańcu Msza św.

 

 1. Niedzielą Palmową otwieramy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia  sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00.
  Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00. Przypominamy,
  że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.
 • Program adoracji znajduje się na stronie internetowej i w gablocie.

 

 1. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. Zapraszamy na nabożeństwa drogi Krzyżowej i liturgię Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9.00. Po tym nabożeństwie dzieci złożą skarbonki z „darem serca” dla ubogich rówieśników.
 • O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża świętego o godz. 18.00, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00.
 • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów. Zachęcamy, aby tradycyjny post zachować także w Wielką Sobotę.
 • Prosimy, by w Wielki Piątek przyozdobić przydrożne krzyże, krzyż misyjny oraz krzyże w mieszkaniach.

 

 1. W Wielką Sobotę adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie od godz. 6.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 8.00 do 13.00.
  Przynosząc do kościoła pokarmy, pamiętajmy, aby chociaż na chwilę podejść do Grobu Pańskiego i w chwili modlitwy, podziękować Jezusowi za dzieło naszego odkupienia.
  Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Rozpocznie ją poświęcenie ognia    i zapalenie paschalnej świecy. Podczas liturgii zostanie poświęcona woda, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Prosimy, aby na liturgię przynieść świece. W wielką Sobotę w godzinach przedpołudniowych nasza młodzież działająca przy Parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie upieczone ciasto świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup mebli do Sali młodzieżowej.

 

 

 1. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, ogłaszając światu, że Chrystus zmartwychwstał i jest z nami. W niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.

 

 1. Do chorych z posługą świąteczną udamy się: Ks. Mariusz we wtorek od godz. 11.00, Ks. Proboszcz w środę od godz. 8.30, Ks. Szczepan w czwartek od godz. 8.30 i Ks. Piotr w czwartek od 13.00 . Chorych nie objętych posługą pierwszopiątkową prosimy zgłaszać do wtorku.

 

 1. Przypominamy, że spowiadamy codziennie rano podczas Mszy św. i po południu od godziny 17.30. W Wielki Czwartek spowiedź od 16.00 do 17.00 i od 21.00 do 22.00, w Wielki Piątek dyżur w konfesjonale w godz. 6.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00,
  a w Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.00 do 13.00.

 

 1. Parafialny Oddział Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę (13 kwietnia) od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!

 

 1. Dziś i w Wielkim Tygodniu będzie jeszcze można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. W dniu dzisiejszym zapraszamy przy wejściu do domu parafialnego, natomiast w tygodniu baranki będą na stoliku za ławkami.

 

 1. Gorąco dziękujemy rodzicom dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej za ufundowanie do naszego kościoła 10 ornatów. Ornaty w kolorze zielonym będą używane do Mszy św. w tzw. okresie zwykłym, a pięć w kolorze złotym będą na większe uroczystości i święta kościelne.
 • Ostatnio zostały także zakupione nowe świece i nowy obrus ołtarzowy, które służą w okresie Wielkiego Postu.

 

 1. 30 kwietnia – w sobotę, organizowana jest z naszej Parafii jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt: 130 zł. od osoby. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii i kancelarii. Informacje na afiszu w gablocie i u Ks. Szczepana.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę Biblii Audio – tym razem z Księgami Prorockimi. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o ostatnich dniach ziemskiego życia Jezusa oraz znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy ostatnie wydarzenia w świecie są skutkiem gniewu Boga.
 • Polecamy ksiązki „Wszystko o spowiedzi” i „Wszystko o Eucharystii”, które pozwolą nam lepiej zrozumieć i przezywać te Sakramenty, a także kieszonkowe wydanie Drogi Krzyżowej z papieżem Franciszkiem i Modlitewnika do Jezusa Miłosiernego.
 • Zachęcamy do zabrania – za symboliczną złotówkę – przewodnik jak Świętować dni Triduum Paschalnego. Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”, a dla najmłodszych kolorowanki świąteczne.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Stanisław Brudny z ul. Słonecznej i śp. Elżbieta Hodor z ul. Sikorskiego, której pogrzeb będzie we środę.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK – 14.04.2022 r.

     18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy

20:00 – Adoracja młodzieży

21:00 – Adoracja dorosłych – prowadzą chórzyści

22:00 – Adoracja – ul. 3 Maja

23:00 – Zakończenie Adoracji.

 

WIELKI PIĄTEK – 15.04.2022 r.

  6:00 – Adoracja indywidualna

  7:00 – Adoracja – ul. Słoneczna

  8:00 – Adoracja – ul. Kościuszki, Kosynierów Racławickich, Saperów, Akademicka

  9:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci – dzieci składają skarbonki z darem serca,

10:00 – Adoracja – dzieci szkolnych – Koło Misyjne, DSM, LSO,

 1. Puławskiego, Sucharskiego, Nowa, Westerplatte

11:00 – Adoracja – ul. Krasińskiego, Szkolna

12:00 – Adoracja – ul. Osiedlowa, Bonara

13:00 – Adoracja – ul. Piłsudskiego, Paderewskiego

14:00 – Adoracja – ul. Cegielniana, Fabryczna, Sobocińskiego

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa dla dorosłych

16:00 – Adoracja – ul. Sportowa, Brzegowa

17:00 – Adoracja indywidualna

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św.,    przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale,

21:00 – Adoracja – młodzież

22:00 – Adoracja – ul. Sikorskiego

23:00 – Zakończenie adoracji.

 

WIELKA SOBOTA – 16.04.2022 r.

   6:00 – Adoracja indywidualna

   7:00 – Adoracja – Zawierzbie – strona wschodnia

   8:00 – Adoracja indywidualna

   9:00 – Adoracja indywidualna

10:00 – Adoracja – ul. Puławskiego, Sucharskiego, Nowa, Westerplatte

11:00 – Adoracja indywidualna

12:00 – Adoracja indywidualna

14:00 – Adoracja – Zawierzbie – strona zachodnia

15:00 –– Koronka do Miłosierdzia Bożego i  Adoracja Członków Rycerstwa Niepokalanej

16:00 – Adoracja ul. Witosa

17:00 – Adoracja indywidualna

20:00 – Obrzędy Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, uroczysta liturgia Eucharystyczna

 

Święcenie pokarmów od 8:00 do 13:00 co pół godziny

 

WIELKANOC  – 17.04.2022 r.

uroczysta procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.