1. Razem z całym Kościołem rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać najważniejsze wydarzenia naszej wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dziś Chrystus w uroczysty sposób wkracza do Jerozolimy. Tłum krzyczy: „Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”, a On wie, że za kilka dni usłyszy skazujący na śmierć wyrok. Wzbudźmy sobie pragnienie kroczenia za Jezusem, abyśmy uczestnicząc w Jego męce, mieli także udział w tajemnicy Jego zmartwychwstania.
    Dzisiaj w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Tego dnia, 24 marca 1944 roku, Niemcy zamordowali w Markowej rodzinę Ulmów, która udzieliła schronienia dwom żydowskim rodzinom.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs z nagrodami na najwyższą i najładniejszą palmę. Zapraszamy wszystkie dzieci.
  1. Dziś, po każdej Mszy świętej, dzieci z Ogniska Misyjnego, wraz z opiekunami zapraszają na świąteczny kiermasz, na którym można nabyć babki wielkanocne, ciasto oraz ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone są na rekolekcje wakacyjne dzieci z Ogniska.
    Na stolikach za ławkami są jeszcze albumy i książki, które wychodząc z kościoła można zabrać, a dowolna ofiara jest wsparciem działalności parafialnego Ogniska Misyjnego.
  1. Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza dziś na Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową oraz Kiermasz Wielkanocny, które będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy od godziny 13.00.
  1. Parafialny Oddział Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę (27 marca), od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!
  1. Dziś i w Wielkim Tygodniu będzie jeszcze można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. W dniu dzisiejszym zapraszamy przy wejściu do domu parafialnego, natomiast w tygodniu baranki i paschaliki będą na stoliku za ławkami.
  1. Do chorych z posługą świąteczną udamy się: Ks. Proboszcz w czwartek od godz. 8.30, a Księża Wikariusze po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  1. W czwartek od g. 8.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła.
  1. Młodzieżowa Grupa Apostolska zaprasza w Wielką Sobotę, w czasie błogosławieństwa pokarmów, na kiermasz ciast. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność apostolską młodych.
  1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.
    W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia  sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00.
    Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. Przypominamy, że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.       Program adoracji znajduje się na stronie internetowej i w gablocie.
  1. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. Zapraszamy na nabożeństwa drogi Krzyżowej i liturgię Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9.00. Po tym nabożeństwie dzieci złożą skarbonki z „darem serca” dla ubogich.
    O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla dorosłych.
    Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża świętego o godz. 18.00, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Po przeniesieniu Najświętszego sakramentu do Grobu rozpoczniemy śpiew Gorzkich Żali.   O godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzieżową Grupę Apostolską.
    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów. Zachęcamy, aby tradycyjny post zachować także w Wielką Sobotę.
    Prosimy, by w Wielki Piątek przyozdobić przydrożne krzyże i krzyże w mieszkaniach.
    Dziękujemy P. Ewie za wieloletnią troskę o krzyż misyjny. 
  1. W Wielką Sobotę adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie od godz. 6.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 8.00 do 13.00.
    Przynosząc do kościoła pokarmy, pamiętajmy, aby chociaż na chwilę podejść do Grobu Pańskiego i w chwili modlitwy, podziękować Jezusowi za dzieło naszego odkupienia.

    Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Rozpocznie ją poświęcenie ognia    i zapalenie paschalnej świecy. Podczas liturgii zostanie poświęcona woda, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Prosimy, aby na liturgię przynieść świece.
  1. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, ogłaszając światu, że Chrystus zmartwychwstał i jest z nami. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. chrzcielna o godz. 12.30.
    W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.
  1. W Wielki Czwartek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i od 21.00 do 22.00, w Wielki Piątek dyżur w konfesjonale w godz. 6.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00, a w Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.00 do 13.00.
  1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” polecamy dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień, a nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia.
    W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na ważne pytania: jak rozumieć i przeżyć Triduum Paschalne, i czy Polska w przyszłości będzie bez nowych pokoleń?
    Polecamy także „Gość Extra” i dodatek „Historia Kościoła”,  w cenie 14 zł. oraz ksiązki „Wszystko o spowiedzi”, „Wszystko o Eucharystii” i „Wszystko o Wielkanocy”, które pozwolą nam lepiej zrozumieć i świętować Zmartwychwstanie.
    Dla dzieci są jeszcze numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto.
  1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana: śp. Andrzej Brniak z ul. Słonecznej, śp. Zenon Chrząszcz z ul. Kościuszki i śp. Elżbieta Ortyl z Zawierzbia, której pogrzeb będzie w Żyrakowie. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

TRIDUUM PASCHALNE 

WIELKI CZWARTEK – 28.03.2024 r.

     18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy

20:00 – Adoracja Rycerstwa Niepokalanej

21:00 – Adoracja Róż Różańcowych: Św. Kingi i Matki Bożej Nieustającej Pomocy

22:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. 3 Maja

23:00 – Godzina Święta

24:00 – Zakończenie Adoracji.

 

WIELKI PIĄTEK – 29.03.2024 r.

6:00 – Adoracja Róż Różańcowych; Św. Rity i Św. Anny

7:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Słonecznej

8:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Kościuszki, Kosynierów Racławickich, Saperów, Akademickiej

9:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci – dzieci składają skarbonki z darem serca,

10:00 – Adoracja Róż Różańcowych: Św. Michała Archanioła i Św. Aniołów Stróżów

11:00 – Adoracja – mieszk. ul. Krasińskiego, Szkolnej, Ratuszowej i Akademickiej

12:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Osiedlowej, Bonara

13:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Piłsudskiego, Paderewskiego

14:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Cegielnianej, Fabrycznej, Sobocińskiego

15:00 – Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.  Droga Krzyżowa dla dorosłych

16:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Sportowej, Brzegowej

17:00 – Adoracja indywidualna

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św.,    przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale,

21:00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież

22:00 – Adoracja indywidualna

23:00 – Zakończenie adoracji.

 

WIELKA SOBOTA – 30.03.2024 r.

6:00 – Adoracja Róż Różańcowych: Św. Barbary i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

7:00 – Adoracja – mieszkańcy Zawierzbia – strona wschodnia

8:00 – Adoracja indywidualna

9:00 – Adoracja indywidualna

10:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Puławskiego, Sucharskiego, Nowej, Westerplatte

11:00 – Adoracja indywidualna

12:00 – Adoracja indywidualna

14:00 – Adoracja – mieszkańcy Zawierzbia – strona zachodnia

15:00 –– Koronka do Miłosierdzia Bożego i  Adoracja Członków Rycerstwa Niepokalanej

16:00 – Adoracja – mieszkańcy ul. Witosa

17:00 – Adoracja indywidualna

20:00 – Obrzędy Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, uroczysta liturgia Eucharystyczna

Święcenie pokarmów od 8:00 do 13:00, co pół godziny.

 

WIELKANOC  – 31.03.2024 r.
uroczysta procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.