1. Dziś ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Przeżywamy ją jako święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Kościół zaraz w niedzielę po Bożym Narodzeniu zaprasza nas byśmy się wpatrywali w Świętą Rodzinę i w niej szukali wzorców dla naszych dzisiejszych rodzin. Każda chrześcijańska rodzina powinna poświęcać się, aby kultywować i rozwijać, zgodnie ze wzorem płynącym z Nazaretu, ten niezbędny dar, jakim jest świętość. Dzisiejsza niedziela jest też niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji.

 

  1. We wtorek ostatni dzień roku 2019. O godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone ze Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2020 roku.
    Nie będzie już w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. W środę – 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Rozpoczniemy Nowy Rok prosząc o opiekę i orędownictwo Bożej i naszej Matki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych w czwartek po Mszy św. wieczornej. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza św. i adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 18.00.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w obydwa świąteczne dni.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Hermina Sikora z ul. Kościuszki i śp. Wiesława Potok z Zawierzbia. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.