1. Dnia 2 czerwca tj. we wtorek, 30. rocznicę przyjęcia Sakramentu święceń kapłańskich obchodzić będzie nasz ks. Proboszcz Andrzej Surowiec. Osobę ks. Proboszcza polecać będziemy w niedzielę, dnia 7 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy parafian na Eucharystię i do modlitwy w intencji Włodarza naszej parafii.
  2. Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: „Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, jedno z najstarszych świąt Kościoła, jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Dzisiaj za pobożne, publiczne odmówienie całego hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

3. Dziś o 17,30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną. W dalszym ciągu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga o zaprzestanie epidemii.

4.  W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00.  Poniedziałek to Dzień Dziecka. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy dzieci.

5. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się w piątek rano. W obecnej sytuacji, jeśli ktoś ma obawy o swoje zdrowie, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólną modlitwę w sobotę o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła,

– środa: wspomnienie św. Karola Lwangi i męczenników z Ugandy,

– czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– piątek: wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask
od Boga i opieki świętych patronów.

7. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Od poniedziałku, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi w godz. 7.00 – 7.30 i 17.00 – 17.30.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba.

9. Katolickie Centrum Edukacji KANA informuje, iż trwają zapisy uczniów szkół podstawowych i średnich na nowy rok szkolny 2020/2021 na kursy językowe, przedmiotowe ( informatyka z robotyką i programowaniem, matematyka, fizyka, chemia, biologia) oraz hobbystyczne – nauka gry na gitarze i keyboardzie. KANA zaprasza również dorosłych. Szczegóły i kwestionariusze dostępne na stronie www.kanadebica.org

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki dotyczące zbiórki pieniędzy na leczenie 9-cio miesięcznego Igorka z Brzeźnicy. Chłopczyk choruje na złośliwy nowotwór, a koszty leczenia wynoszą 750 tysięcy zł. Rodzice bardzo proszą o pomoc.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie oznaki życzliwości i wszelkie dobro.

12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Halina Pytynia z Zawierzbia i śp. Robert Szczęśniak z ul. Sikorskiego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu,
a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.