1. „Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!” Radość to podstawowe przesłanie zmartwychwstania. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. On daje nam udział w swoim zwycięstwie. Otwórzmy nasze serca na dary Chrystusa Zmartwychwstałego.
  1. Przezywając radosną pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa składamy Wam Drodzy Parafianie i nasi Goście najserdeczniejsze świąteczne życzenia: niech zmartwychwstały Chrystus da Wam wiele radości i dobra, wzmocni wiarę, rozpali miłość, niech stanie się dla Was źródłem pokoju.
  1. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Zachęcamy gorąco, aby w podniosły sposób przeżyć całą Oktawę Wielkanocy, czyli czas do przyszłej niedzieli, którą będziemy obchodzić jako niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, czyli codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
    Składka na tacę jutro na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  1. W sobotę obchodzić będziemy w Tarnowie Diecezjalne Święto Caritas, a przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Słowa gorących podziękowań kierujemy do tych, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszego kościoła i o piękno liturgii podczas Triduum Paschalnego. Dziękujemy za kwiaty i dekoracje p. Wioletcie z kwiaciarni „FLOR” i Gabrieli, p. Kościelnemu i jego rodzinie, p. Organiście oraz naszej młodzieży, lektorom i ministrantom.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelką dobroć i życzliwość. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

Kochani Parafianie i nasi mili Goście!
Życzymy Wam głębokiego i pobożnego przeżycia ŚWIĄT PASCHALNYCH.
Świąt pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych.Niech Zmartwychwstały Chrystus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem stanie się dla Was źródłem pokoju,  siły i wiary na każdą chwilę życia.

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!!!