1. Nazwa obchodzonego dzisiaj święta wywodzi się od dwóch terminów greckich i oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu. Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma charakter wybitnie maryjny. Polacy widzą w Maryi Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Dzisiejsze święto zamyka tradycyjny czas Bożego Narodzenia, czyli cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.

 

  1. Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i stowarzyszeniach życia apostolskiego oraz instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Korzystając z tej okazji składamy serdeczne życzenia pracującym w naszej Parafii Siostrom Służebniczkom: Siostrze Beacie i S. Małgorzacie. Dziękujemy za Waszą posługę dla dobra naszej wspólnoty, za pracę katechetyczną i opiekę nad Kołem Misyjnym i DSM-em.

 

  1. W poniedziałek o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie należących do Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, w czasie której będzie błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja. Po Mszy św. zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na ostatnie spotkanie organizacyjne przed przyjęciem Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

  1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz i Ks. Piotr w środę po południu,  a Ks. Proboszcz i Ks. Szczepan w piątek.

 

  1. Zakończyliśmy w sobotę duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Kochani Parafianie, dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, sympatyczne rozmowy, przekazane uwagi i sugestie, a także za złożone przy tej okazji ofiary. Zapewniamy Was o naszej modlitwie i wdzięczności, w ramach której odprawimy za Was Msze święte w środę, czwartek, piątek o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.00. Jeżeli, ktoś podczas wizyty duszpasterskiej został przez pomyłkę pominięty lub w danym dniu był nieobecny, a chciałby jeszcze przyjąć nas w swoim domu, prosimy dziś i jutro o kontakt telefoniczny lub w zakrystii. Umówimy termin odwiedzin kolędowych.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– środa: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– czwartek: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

– W tym dniu przypada 4 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuły o założycielce Ruchu Focolari i o debacie na temat praworządności w Polsce. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie komu można odmówić Komunii św. i o tym czym są i jak korzystać z e-recepty.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Wojciech Koziara z ul. Paderewskiego. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.