1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym 20. Niedziela Zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na prace inwestycyjne w parafii.

 

  1. Informujemy parafian, że decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza ks. Piotr Turek został zamianowany wikariuszem w Sanktuarium Królowej Rodzin w Chorzelowie. Księdzu Piotrowi składamy serdeczne podziękowania za Jego bardzo gorliwą 3-letnią pracę duszpasterską oraz katechetyczną w naszej parafii i życzymy światła Ducha Świętego na nowej placówce. W miejsce księdza Piotra Ksiądz Biskup zamianował ks. Macieja Sumarę, neoprezbitera, którego powitamy w naszej parafii 27 sierpnia.

 

  1. Jutro, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia według porządku niedzielnego. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia po każdej Mszy św. pobłogosławimy bukiety kwiatów, zioła i warzywa. W tym dniu, który  obchodzony jest jako Święto Wojska Polskiego, przypada również 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą.

 

  1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP homilie przez cały dzień wygłosi prezes Polskiego Towarzystwa Mariologicznego Ks. Prof. Janusz Królikowski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym Domu Parafialnym będzie możliwość spotkania z Księdzem prof. Królikowskim, który jest autorem wielu książek o tematyce maryjnej i obrony Kościoła, będzie je można nabyć, otrzymać autograf oraz wziąć udział w okolicznościowej dyskusji, ewentualnie zadać pytanie.

 

  1. Jutro nasi lektorzy po Mszach Świętych będą zbierać ofiary do puszek. Dochód z tych ofiar przeznaczony będzie na prezenty dla lektorów za ich całoroczną służbę przy ołtarzu, ponieważ w tym roku nie było tradycyjnej kolędy. W imieniu lektorów serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

 

  1. W środę wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dzień wejścia PPT tj. 25 sierpnia, czyli w Czwartek. Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu przy kościele. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii lub w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca: + Helena Pado z Zawierzbia oraz + Jan Walczak z ul. 3 Maja. Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Dobry Jezu a nasz Panie…