1. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii zapraszają nas do wchodzenia „przez ciasne drzwi”. Królestwo Boże jest blisko, ale uczestnictwo w nim dostępne jest dla tych, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn. Prośmy dziś o dar przemiany serca, byśmy potrafili kształtować nasze życie zgodnie z zamiarami naszego Ojca w niebie.

 

  1. Trwa 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Naszą modlitwą wspieramy pielgrzymów i prosimy, aby tegoroczne pielgrzymowanie przyniosło obfite owoce. W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i modlitwę w intencji pielgrzymów podążających na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy także do tzw. duchowego pielgrzymowania.

 

  1. Wyjazd pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę w dzień wejścia PPT – 25 sierpnia tj. w czwartek o godz. 5.30 z parkingu przy kościele.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

– środa: święto św. Bartłomieja Apostoła,

– piątek: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych),

– sobota: wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. W przyszłą niedzielę Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Dębicy-Latoszynie świętuje 40 lecie powstania. Uroczysta suma jubileuszowa o godz. 11.30, której będzie przewodniczył Biskup diecezjalny Andrzej Jeż.

 

  1. Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły     i wierzących oraz zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą to zrobić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania: czy światu grozi głód?, i jak rozmawiać z nastolatkiem?

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Dorota Ochał z ul. Witosa i mieszkająca ostatnio na terenie Parafii śp. Czesława Dzierwa. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.