1. Dzisiejsza niedziela synodalna poświęcona mediom obchodzona jest pod hasłem: Być odpowiedzialnym w świecie mediów. Tyle obrazów i słów dociera do nas codziennie za pośrednictwem tych mediów. Czy potrafimy odnaleźć w nich zawsze Prawdę i Dobro? Kogo w życiu słuchamy? Jezus zaprasza nas dzisiaj do siebie i słuchania Jego Słowa. Jego Słowa mają moc przemienienia. Niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem przemiany.
 2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i kapłańskiej ks. Macieja Sumarę, neoprezbitera pochodzącego z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Witamy także s. Elżbietę Kwaśnik BDNP, która podejmie katechizację w Szkole Podstawowej nr 5 oraz opiekę nad grupą DSM. Ks. Maciejowi i s. Elżbiecie życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego na czas posługi duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii.
 3. W liturgii w poniedziałek wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela, w sobotę Św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a po niej Msza Św. sprawowana w intencjach Zbiorowych.
 5. W czwartek dzieci, młodzież, nauczyciele i katecheci rozpoczynają Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego i LOMS o godz. 8.00. Dla Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego o godz. 9.00. W czwartek obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz Dzień modlitw o Ochronę Stworzenia.
 6. Od czwartku powracamy do przedwakacyjnego porządku otwarcia godzin kancelarii parafialnej: Wtorek, Czwartek, Sobota: 8.00-9.00 natomiast Środa, Piątek: 16.00-17.00.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w Czwartek od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W Pierwszy Piątek Spowiedź od godz. 16.00. Z racji I Piątku kancelaria jest nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w środę od godz. 8.30, Ks. Szczepan w czwartek od godz. 13.00; Ks. Proboszcz w Piątek od godz. 8.30, ks. Maciej według ustalonego telefonicznie z rodziną terminem.
 8. W Sobotę zapraszamy młodzież i dzieci na pierwsze powakacyjne spotkania formacyjne: Ognisko Misyjne wyjątkowo o godz. 9.00 oraz DSM o godz. 10.00.
 9. W sobotę zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 do wspólnej modlitwy różańcowej zaprasza Rycerstwo Niepokalanej. W tym dniu w Sanktuarium w Zawadzie Dróżkami Różańcowymi rozpoczyna się Wielki Odpust. Zapraszamy do udziału.
 10. Kwota ofiar ze składki inwestycyjnej w tym miesiącu wyniosła 11 745 zł. Bóg zapłać.
 11. Dziś po każdej Mszy św. można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL.
 12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Tadeusz Waszczuk z ul. Sikorskiego, + Cecylia Trojan z ul. Brzegowej, + Małgorzata Kutrzeba z ul. Kosynierów Racławickich. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.