1. „Weselcie się zastępy aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga!” Wezwanie do radości jest nieodłączne od prawdy, którą wspominamy wraz z całym Kościołem. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając zło i śmierć. Niech ta radosna nowina otworzy nasze serca na obecność TEGO, który Zmartwychwstał, żyje i przychodzi, aby nas zbawić.
  Składka na tacę dziś przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy, czyli czas do przyszłej niedzieli, którą będziemy obchodzić jako niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę i codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. We wtorek przypada 19 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Z czterech dębickich parafii o godz. 20.30 wyruszą ulicami naszego miasta procesje z rozważaniami Drogi Światła. Około godz. 21.15 wszyscy spotykają się na Placu Solidarności, gdzie oczekiwać będziemy na „godzinę odejścia”, czyli 21.37, by w ciszy podziękować za dar osoby Jana Pawła II i polecać jego wstawiennictwu sprawy osobiste i naszą Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W sobotę obchodzić będziemy w Tarnowie Diecezjalne Święto Caritas, a przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-wszy Piątek zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź od godz. 17.00. Kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, a Księża Wikariusze według ustaleń z chorymi.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami na wspólne czuwanie przed Świętem Miłosierdzia w naszym kościele o godz.10.00.
 1. Także w sobotę – 6 kwietnia o godz. 16.00, w ramach pomocy dla Beaty, chorej na ostrą białaczkę szpikową, na stadionie Igloopol, podczas meczu piłkarskiego, organizowane będą zapisy dla potencjalnych dawców szpiku.
 1. W najbliższą niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy uroczystość odpustowa – uroczysta Msza św. – suma odpustowa o godz. 11.00.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej zwłaszcza bardzo ciekawego – świątecznego numery „Gościa Niedzielnego” z artykułami o zmartwychwstania Chrystusa i istocie Świąt Wielkanocnych.
  Są także miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Prosimy o zainteresowanie nimi rodziców.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.