1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy, czyli czas do przyszłej niedzieli, którą będziemy obchodzić jako niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę i codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 • Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Przyszła niedziela Miłosierdzia Bożego to Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. W najbliższą niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy uroczystość odpustowa – uroczysta Msza św. – suma odpustowa o godz. 11.00.

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska, będzie w naszej Parafii w dniach 22-24 kwietnia, w tzw. systemie weekendowym. Rozpoczęcie w piątek – 22 kwietnia o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o g. 13.00. Szczegóły umieszczone są na stronie internetowej Parafii. Zapisy w kancelarii lub telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii (tel. 14 68 14 280).

 

 1. Przypominamy, że 30 kwietnia – w sobotę, organizowana jest z naszej Parafii jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt: 130 zł. od osoby. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii i kancelarii. Informacje na afiszu w gablocie i u Ks. Szczepana.

 

 1. Także w sobotę, 30 kwietnia, zapraszamy na kolejną pieszą pielgrzymkę z Tarnowa do Tuchowa. Błogosławieństwo w naszym kościele o godz. 6.00 i wyjazd do Tarnowa     z parkingu przy kościele. Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. Duszpasterstwo Młodzieży w Dębicy „RDE Penuel” zaprasza młodzież na plenerowe nabożeństwo Drogi Światła dnia 23.04.2022 r. Rozpoczęcie o godz. 18.00 z naszego kościoła Krzyża Świętego i przejście do kościoła parafialnego Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Nabożeństwo zakończy modlitwa uwielbienia. Po modlitwie agapa w ramach spotkania młodzieży dekanatu Dębica Wschód.

 

 1. Wojownicy Maryi zapraszają na kolejną „Noc Walki o Błogosławieństwo Boże dla Polski”, które będzie 22/23 kwietnia (z piątku na sobotę) w sanktuarium w Zawadzie. Rozpoczęcie apelem o godz. 21.00.

 

 1. W sobotę 23 kwietnia, o godz. 18.00, w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek, przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy, będzie odprawiona  Msza św. w języku ukraińskim. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi”.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej zwłaszcza bardzo ciekawych – świątecznych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z tekstami dotyczącymi zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych.. Jest także kieszonkowych rozmiarów modlitewnik z modlitwami do Jezusa Miłosiernego oraz książka o apostołce miłosierdzia – Siostrze Faustynie.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Ludwik Wielgos z ul. Słonecznej i śp. Józef Mazur z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb będzie w środę.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

Błogosławionych Świąt i mokrego dyngusa!