W wielu kościołach diecezji tarnowskiej są transmitowane Msze św. i nabożeństwa.

Msze Święte transmitowane będą w radiu RDN w niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 z Bazyliki Katedralnej w Tarnowie i o godz. 18:00 (po serwisie Kościół Żywy Wydarzenia) z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Synaj.tv przygotował listę niektórych świątyń, skąd można będzie oglądać transmisję m.in. Drogi Krzyżowej:

Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkich Żali jest w obecnym Wielkim Poście transmitowane na antenie Radia Maryja i telewizji Trwam z dwóch kościołów naszej diecezji. W niedzielę 15 marca o godz. 17.00 z kościoła pw. MBNP w Łąkcie, natomiast w niedziele 22, 29 marca i 5 kwietnia z bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie.

Nauki rekolekcyjne w RDN Małopolska.

Zapraszamy do słuchania diecezjalnego radia RDN, które na czas Wielkiego Postu przygotowało specjalną ramówkę. Nauki rekolekcyjne w każdą środę Wielkiego Postu po godz. 17.00. O godz. 10.30 „Wielkie sprzątanie”. Przed 8.00, 13.00, po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz po Różańcu będzie krótki „Poradnik penitenta”. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.10, specjalny wielkopostny program „Godzina z Pasją”. Powtórki codziennie o godz.  23.00 .

W wielkopostnej ramówce także specjalna propozycja dla najmłodszych, którzy będą mogli posłuchać bajek o „Możegdziesiach”. Na dwa tygodnie przed Wielkanocą radio przypomni dzieciom historię Pana Jezusa.W programie „Godzina z Pasją” dziennikarze będą też odkrywać zdrapkę wielkopostną podając konkretne zadania do wykonania na każdy dzień Wielkiego Postu.

Droga krzyżowa w piątek o 17.00. Powtórka w piątek o 23.00 i w sobotę o godz. 23.00.  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00 będą transmitowane z bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

za: https://tarnow.gosc.pl,  https://www.diecezja.tarnow.pl