1. Niedziela – dzień Zmartwychwstania Chrystusa – gromadzi nas we wspólnocie Jego Kościoła, aby słuchać Bożej prawdy i czerpać z niej życie, aby iść tą drogą, która wskazał mam nasz Zbawiciel. Tak wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy byli Jego świadkami i życiem przynosili owoc obfity.

 

  1. W środę, po Mszy św. wieczornej, z racji 13-tego dnia miesiąca, zapraszamy na różaniec fatimski. Niestety, z powodu epidemii, nie rozpoczniemy uroczyście nabożeństw fatimskich połączonych z procesją wokół kościoła. Musimy poczekać na lepsze czasy.

 

  1. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Będziemy modlić się za naszego Pasterza.

 

  1. . W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– czwartek:  święto św. Macieja, Apostoła

– piątek: święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz.,  patrona Polski.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. W dalszym ciągu, codziennie, o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga o zaprzestanie epidemii. Od wczoraj modlimy się w tej intencji specjalną nowenną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, który jest patronem na czasy zarazy. Wtedy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby nasz kościół był bezpiecznym miejscem dla wszystkich. Prosimy, abyście nam w tym pomagali – zwłaszcza przez zachowanie ilości osób, odległości i dezynfekcję foli po spowiedzi.

 

  1. W związku z setną rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II, Miasto Dębica oraz Parafia św. Jadwigi w Dębicy organizują koncert pod nazwą: „Dębica śpiewa dla Papieża”. Będzie on transmitowany na żywo na profilu Facebook Miasta Dębica w przyszłą niedzielę (17 maja), o godz. 19.00. W koncercie wystąpią Jan Wojdak, Eleni, Mateusz Mijal, Siostry Służebniczki Dębickie oraz artyści i muzycy z Dębicy i z całego kraju.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o znajdującym się w naszej diecezji sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa, a w tygodniku „Niedziela”  artykuł o tym, co robić, aby zminimalizować skutki suszy.
    Jest też nowy, bardzo ciekawy numer „Promyczka dobra” dla dzieci ze specjalną wyklejanką kwiatów do obrazu Matki Bożej Zawadzkiej. Na naszej stronie parafialnej jest aplikacja z tą tematyką – nie tylko dla najmłodszych. Zapraszamy do dobrej i pobożnej zabawy!

 

  1. Dziękujemy, Drodzy Parafianie, za modlitwę za nas i za wszelkie dobro, którego doświadczamy. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli osobiście ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Tomasz Drygaś z ul. Sikorskiego. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.