1. „I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz” – powiedział Jezus do cudzołożnej kobiety. Rozpoczynając drugą część Wielkiego Postu, która przygotowuje nas bezpośrednio do wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, stańmy w prawdzie wobec Boga i otwórzmy nasze serca na przemieniającą moc Boga, który pragnie ocalić każdego grzesznika.

 

 1. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Weldon, które potrwają do środy. Program rekolekcji jest na stronie internetowej naszej Parafii, na plakacie w gablocie, został także podany przez dziennik elektroniczny.

 

 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę – 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. Zapraszamy wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy św. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci. Będzie uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

 

 1. Wielkopostne skupienie dla środowisk pedagogicznych będzie w sobotę – 9 kwietnia w Kościele Akademickim św. Józefa w Tarnowie. W programie konferencja, możliwość spowiedzi i Msza św. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza na Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową Związaną z Okresem Wielkanocnym połączony z kiermaszem, które będzie w Niedzielę Palmową w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych         w Dębicy. Rozpoczęcie od godz. 11.00.

 

 1. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 5 i Szkoły Weldon, będzie w drugą niedzielę maja – 8 maja 2022 r. Sakrament bierzmowania będzie udzielany młodzieży w środę – 8 czerwca o godz. 15.30.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu, oraz miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy ciekawy dodatek tematyczny „Uwierz w cuda”.
 • Dla najmłodszych są nowe numery „Promyczka Dobra” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Krzysztof Piękoś z ul. Sikorskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.