1. Człowiek jest tajemnicą. Siebie i innych powinniśmy odkrywać w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa stawiali pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wyrzuca złe duchy? My też stawiamy pytania. Niech każda Eucharystia pomaga nam lepiej poznawać Zbawiciela. Niech przymnoży nam wiary, nadziei i miłości w kroczeniu za Jezusem.

 

 1. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. Ze względu na pandemię nie będzie specjalnej Mszy św. dla chorych i w podeszłym wieku. Nasi seniorzy są w grupie największego ryzyka i stąd taka decyzja, aby nie narażać nikogo na zakażenie.

 

 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę o godz. 18.00 na Mszę św. z homilią o tematyce fatimskiej. Po Mszy św. różaniec fatimski.

 

 1. Także w sobotę w parafii Pustków – Osiedle organizowane jest spotkanie młodych „Walentynka dla Jezusa”. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył nowy biskup Artur Ważny. Młodych, a zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy zarówno fizycznie, jak i do transmisji online.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Już dziś zachęcamy, aby tak zaplanować czas, by adorować Jezusa. Przypominamy, że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

Program nabożeństwa czterdziestogodzinnego w naszej Parafii:

      NIEDZIELA – 14 lutego 2021 r.

 • 15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia – Rycerstwo Niepokalanej
 • 16.00 – 16.45    Grupa młodzieżowa, Lektorzy,
 • 16.45 – 17.30    Róże Różańcowe
 • 17.30    Nieszpory Eucharystyczne.

 

PONIEDZIAŁEK – 15 lutego 2021 r.

 • 16.00 – 16.45    Chór parafialny, Młodzi na Progu (bierzmowani),  
 • 16.45 – 17.30    Mieszkańcy Zawierzbia
 • 17.30    Nieszpory Eucharystyczne .

 

WTOREK – 16 lutego 2021 r.

 • 16.00 – 16.45    Ognisko misyjne, DSM, ministranci,
 • 16.45 – 17.30    Mieszkańcy Osiedla Słonecznego
 • 17.30    Nieszpory Eucharystyczne .

 

 1. Jak już informowaliśmy, w naszym kościele ustawiono świecznik wotywny, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świecznik jest na zasadzie miesięcznego testu. Później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu go na dłużej. Szczegółowe informacje dlaczego i jak palić świece wotywne są w gablocie. Świecznik ustawiony jest przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, która nieco zmieniła miejsce. Dziękujemy P. Jerzemu z ul Sikorskiego za bezpłatne przygotowanie ołtarza na którym ustawiona jest Figura. Dziękuję P. Kościelnemu za pomalowanie wnęki i P. Kazimierzowi z ul. 3 Maja 6 za sterownik dzwonów.

 

 1. Narzeczonych, którzy planują w tym roku sakrament małżeństwa informujemy, że do poradni przedmałżeńskiej można zgłaszać się wcześniej, niż trzy miesiące przed datą ślubu. Poradnia w naszej Parafii na pierwsze spotkanie zaprasza w I czwartki miesiąca.

 

 1. Naszych Parafian, którzy w ostatnim roku wprowadzili się do nowego domu czy mieszkania i chcieliby, aby przez modlitwę i pokropienie wodą święconą je poświęcić, prosimy o kontakt telefoniczny najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły o tym na czym polega różnica pomiędzy rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją oraz dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania czy sakramenty to usługa, którą oferuje Kościół i jak pandemia wzmaga agresję wśród nastolatków.

 

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za hojną ofiarę na działalność chóru, młodzieży i utrzymanie Kościoła.

 

 1. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę, abyśmy dalej mogli wielbić Boga w naszym kościele ze wszystkimi, którzy tego pragną. Prosimy też o przestrzeganie wymogów epidemiczno-sanitarnych.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Henryk Kurczyk z ul. Witosa i śp. Krystyna Lach z ul. Krasińskiego. Polećmy ich dusze i zmarłych wypominanych w naszym kościele  Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.