1. Eucharystia to uczestnictwo w krzyżu Chrystusa, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Jezusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Szukanie innych dróg, sprawia, że idziemy donikąd. Prośmy Ojca w niebie, by dał nam siłę do pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża, abyśmy mogli uczestniczyć w Jego zwycięstwie.
 1. Jutro dzieci, młodzież, nauczyciele i katecheci rozpoczynają nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego:
  – II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego – o godz. 8.00,
  – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Edmunda Bojanowskiego i szkoła WELDON ( klasy 1-3) – o godz. 9.00,
  – Szkoła Podst. Mistrzostwa Sportowego „LKS Igloopol”, szkoła WELDON (klasy 4-8) i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego – godz. 10.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź w czasie Mszy świętej wieczornej.
 1. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji dzień ten zwany jest świętem Matki Bożej Siewnej. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką naszej Diecezji i kościoła katedralnego w Tarnowie.
 1. Od wczoraj w sanktuarium w Zawadzie trwa tygodniowy Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Szczegółowy program odpustu podany jest na afiszu w gablocie. Odpust zwieńczy uroczysta Msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńców oraz ziarna siewnego, 10 września o godz. 11.00.
  W związku z odpustem, jak co roku, w środę o godz. 15.15, wyruszy parafialna pielgrzymka do Zawady, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.
  W czwartek odpustowy Dzień Wychowawców i Nauczycieli. Na Mszę o godz. 16.00 zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży RDE PENUEL zaprasza młodzież na wspólną pieszą pielgrzymkę do Zawady: ,, Młodość nie-zawadzi”, dnia 8 września 2023 r.  (piątek). Wyjście pielgrzymki o g. 16.00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego w Dębicy.
  W sobotę o godz. 8.00 będzie pielgrzymka Ogniska Misyjnego, Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy wszystkie dzieci, a także ich rodziców.
 1. Zapraszamy na koncert: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w MOK-u oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu   ku czci i pamięci św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym w Tarnowie:
  – do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.
  – do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31.
 1. Informujemy, że w dniach 14 – 17 września br. będzie w naszej Parafii renowacja Misji świętych, którą poprowadzą OO Redemptoryści z Tuchowa: Ryszard i Stanisław. Msze święte z naukami będą w tych dniach o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Renowację Misji świętych zakończymy oddaniem Parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu w dzień Odpustu Parafialnego. Prosimy, aby tak zaplanować czas, aby móc w tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyć. W przyszłą niedzielę kazania przygotowujące nas do renowacji wygłosi O. Stanisław.
 1. Od wtorku powracamy do przedwakacyjnego porządku otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest otwarta: wtorek, czwartek i sobota – w godz. 8.00-9.00, a w środę i piątek – w godz. 16.00-17.00.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej. Wyjazd w niedzielę (10.09) obok kościoła Ducha Świętego w Dębicy. Koszt 50 zł. Zapisy w Kole Radia Maryja i pod numerem tel. 603 600 441 (p. Maria).
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży i o roli szkolnych lekcji religii. Tygodnik „Niedziela” odpowiada na pytania: czy Niemcy kiedykolwiek zapłacą Polsce za zbrodnie wojny i okupacji i tym, jaki jest charyzmat Domowego Kościoła.
  Polecamy dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”, który zawiera ciekawy dodatek.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą składką inwestycyjną.
  Dziękujemy naszej Parafiance, która poświęciła czas urlopu i wyczyściła z kurzu figury w głównym ołtarzu naszego kościoła. Bóg zapłać!
 1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Irena Gawlak i śp. Patrycja Goljat z ul. Sikorskiego. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.