1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji. Na każdej Mszy św., przed błogosławieństwem, odmówimy modlitwę w intencji Synodu.

2. Dziś przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa
o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji.

3. Dzisiaj na Msze św. o godz. 15.30 zapraszamy przedszkolaków, rodziców, dyrekcje i wychowawczynie naszych przedszkoli.

4. Za tydzień, w niedzielę, Siostry Służebniczki organizują w parku obok Domu Kultury „Śnieżka” festyn misyjny. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie. W związku z festynem dziś po Mszach św. Siostry rozdają koło kościoła zaproszenia, a za chwilę wolontariuszka z wolontariatu misyjnego oo. Salwatorianów z Krakowa podzieli się z nami świadectwem pracy na misji w Boliwii.

5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali w domu parafialnym zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W czasie spotkania omówiony zostanie przebieg bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu.

6. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maryjny – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będą w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu będzie Msza św. wieczorna. Zachęcamy też do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Dla dzieci są przygotowane plansze z naklejkami, które otrzymają po różańcu.

Październik jest też – o czym słyszeliśmy tydzień temu – Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach i dziele misyjnym Kościoła.

7. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież i dorosłych naszych parafian na spotkanie będące zarazem przesłuchaniem do tworzonego w naszej parafii chóru. Chcemy pięknym śpiewem ubogacić liturgię Mszy św. i innych nabożeństw. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło, pamiętając, że „kto śpiewa dwa razy się modli”.

8. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Przypominamy, że nie będzie już adoracji o godz. 20.00.

W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się w piątek i w sobotę.

9. W sobotę na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

10. W przyszłą niedzielę w Parafii w Dębicy – Latoszynie organizowany jest „męski różaniec”, połączony z pielgrzymką do sanktuarium w Zawadzie. Szczegóły na afiszu w gablocie. Organizatorzy zapraszają „wszystkich prawdziwych mężczyzn”.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana,

– wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki,

– środa: wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

– piątek: św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, jest to dzień imienin papieża Franciszka,

– sobota: św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach oraz specjalny dodatek – margaretkę z modlitwą za kapłanów.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Józef Rębiś z ul. Brzegowej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.