1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu to niedziela Laetare – Raduj się. Bóg udziela nam obficie swoich darów i zaprasza nas do radości. Bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie. Stańmy przed Bogiem w prawdzie o naszym życiu – o naszej grzeszności i mocy Bożego miłosierdzia.
 • Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

2. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. prof. Józef Kloch, wykładowca UKSW w Warszawie. Program rekolekcji, pod hasłem: „Spojrzyj w lustro! Rekolekcje z Listem św. Jakuba”, umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i w gablocie, będzie także podawany każdego dnia przez Księdza Rekolekcjonistę.

 • Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.30 i 18.00.
 • W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy seniorów i chorych na Mszę św. z rekolekcyjną nauką, sakramentem namaszczenia chorych i indywidualnym błogosławieństwem.
 • Spowiedź rekolekcyjna w środę godz. 16.00 -18.00. Dlatego kancelaria w środę o 16.00 będzie nieczynna.
 • Od poniedziałku do środy będą także wielkopostne rekolekcje szkolne dla młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego. Zachęcamy młodych do dobrego przeżycia tego wyjątkowego czasu. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Księdza Rekolekcjonisty oraz całej naszej Parafii, aby czas rekolekcji wydał obfite owoce duchowe.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00 Z racji spowiedzi kancelaria    w piątek będzie nieczynna.  Do chorych  z posługą udamy się: Ks. Piotr we wtorek od godz. 11.00, Ks. Mariusz we wtorek od godz. 11.30, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Ks. Szczepan po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 • W pierwszą sobotę miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. W sobotę – 2 kwietnia, w 17 rocznicę śmierci Papieża Polaka, ze wszystkich kościołów naszego Miasta wyruszy „Dębicka Droga Krzyżowa”. Z naszego kościoła wyjdziemy o godz. 20.45. Zakończenie nabożeństwa ok. godz. 21.35 na Placu Solidarności, po czym o 21.37 w ciszy, przy biciu dzwonów wszystkich dębickich kościołów, uczcimy chwilę odejścia do Domu Ojca naszego Wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 7, a większe po 12 zł. Paschaliki są po 7 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
 • W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane
  do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.

 

 1. Gorąco dziękujemy rodzicom młodzieży, która w ubiegłym roku przyjęła sakrament bierzmowania za ufundowanie do naszego kościoła wielkanocnego paschału i dwóch szat liturgicznych (tzw. kap), które będą wykorzystywane przy adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na nabożeństwach majowych i różańcowych. Bóg zapłać!

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska, będzie w naszej Parafii w dniach 22-24 kwietnia, w tzw. systemie weekendowym. Rozpoczęcie w piątek – 22 kwietnia o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę o g. 13.00. Szczegóły umieszczone są na stronie internetowej Parafii. Zapisy w kancelarii lub telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii (tel. 146814280).  

 

 1. Rowerowa Droga Krzyżowa jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Nagawczynie w sobotę 9 kwietnia. Szczegóły na www.parafianagawczyna.pl

 

 1. Powiatowy Urząd Pracy zaprasza w dniu 31 marca 2022 r. w godzinach 10.00 – 14.00 do Domu Kultury Mors w Dębicy, ul. Sportowa 28 wszystkich obywateli Ukrainy, którzy od 24 lutego 2022 r. przekroczyli granicę polsko-ukraińską i przybyli do naszego powiatu. Celem spotkania jest przekazanie wiedzy o możliwości nadania numeru PESEL, zarejestrowania się jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dębicy, możliwości podjęcia pracy, objęcia obowiązkiem szkolnym ukraińskich dzieci, uzyskania pomocy materialnej. O wzięcie udziału w spotkaniu proszone są również osoby ze znajomością języka ukraińskiego celem pomocy przy tłumaczeniu.

 

 1. Komenda Powiatowa Policji przestrzega seniorów, ale także młodych ludzi przed telefonicznymi oszustami podszywającymi się pod policjantów. Przestępcy wykorzystują łatwowierność swoich rozmówców i przekonują do przekazania gotówki – często oszczędności całego życia. Działania te nasiliły się w bieżącym miesiącu, dlatego Policja apeluje o wzmożoną czujność i ostrożność. Pełny tekst komunikatu jest w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Szczegółowy apel policji dostępny TUTAJ: Skan – Policja

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o grzechu zazdrości. W tygodniku „Niedziela” mamy przypomnienie objawień w Fatimie, a także bardzo ciekawą rozmowę z sekretarzem papieża emeryta o tym, co może stać się lekarstwem dla Kościoła w czasach zamętu.
 • Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i prosimy o zainteresowanie rodziców czy dziadków.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Kazimiera Migoń z Zawierzbia i śp. Krystyna Smoczyńska z ul. Sikorskiego, której pogrzeb będzie w środę w Małej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.