1. „Weźmijcie Ducha Świętego”. Słowa Zmartwychwstałego Jezusa, który przekracza zamknięte drzwi Wieczernika i posyła uczniów do świata, są zachętą i dla nas do udziału w Jego misji. On nas chce uczynić znakiem swojej obecności w świecie Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, powtarzając z całym światem „Jezu ufam Tobie”.
  Z okazji Święta Miłosierdzia dzisiaj można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
  Dziś uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o g. 11.00.
  Dzisiejsza niedziela to dzień wyborów samorządowych. Pamiętajmy o wspólnej odpowiedzialności i modlitwie za naszą Małą Ojczyznę – Miasto, Gminę, Powiat i Województwo.
 1. Wczoraj w Tarnowie obchodziliśmy Diecezjalne święto Caritas. Dziś naszą modlitwą otoczmy nasze Panie z Parafialnego Oddziału Caritas i tych, którzy z zaangażowaniem oraz poświęceniem włączają się w dzieła i akcje prowadzone przez Caritas.
  Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia. Dołóżmy starań, aby był to czas bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by dostrzec tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 1. W poniedziałek (8 kwietnia) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która została przeniesiona z 25 marca, ze względu na Wielki Tydzień. Centralne Uroczystości będziemy przeżywać w Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Msza święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego o godz. 18.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji – okazja, by zwrócić uwagę na wartość ludzkiego życia i podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Zapraszamy     na wieczorną Mszę świętą, w czasie której będzie można podjąć duchową adopcję.
 1. We wtorek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. Seniorów z Klubu Seniora informujemy, że wyjście w środę, do Domu Sióstr przy ul. Bojanowskiego, zostało przeniesione na późniejszy termin. W środę o godz. 10.00 zapraszamy do sali Ogniska Misyjnego
 1. W sobotę – 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę świętą, a po niej  na różaniec fatimski.
 1. Przyszła niedziela – trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie naszej uwagi na moc Słowa Bożego, które jest drogowskazem na drogach codziennego życia.
 1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” przy parafii św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie 12 kwietnia Mszą św. w kościele o godz. 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Szczegóły na afiszu w gablocie
 2. W dniach 13-20 kwietnia będzie miała miejsce, w wybranych parafiach diecezji, peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie w gablocie.  Zachęcamy do wyjazdu na nabożeństwo przywitania relikwii i na wieczór czuwania do Pilzna w dniu 18 kwietnia.
 3. Dwa miesiące temu w wyniku pożaru, Rodzina Joniec – nasi parafianie z Zawierzbia, straciła sprzęt rolniczy, ciągnik, samochód ciężarowy, narzędzia oraz zboże. Straty wynoszą 250 tyś. zł., a ubezpieczenie nie uwzględniało pożaru. Rodzina utrzymuje się z pracy na roli. Rozpoczął się czas prac polowych i potrzebny jest ciągnik rolniczy, dlatego Rodzina zwraca się z prośbą o pomoc finansową na jego zakup. Dziękują za każdą złotówkę. Szczegóły i numer rachunku znajdziemy w gablocie i na stronie naszej Parafii. W niedzielę 21 kwietnia, będzie przy kościele zbiórka do puszek na ten cel.
 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, organizowaną w dniach od 14 do 21 czerwca 2024 r. pod patronatem naszej Parafii i z udziałem księdza z Parafii. Szczegółowy program oraz umowę/zgłoszenie można zabrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program jest zamieszczony na naszej stronie parafialnej i w gablocie.
 2. Ognisko Misyjne wraz z opiekunami dziękują wszystkim za udział w wielkanocnym kiermaszu  i złożone ofiary w wysokości 2191,83 zł. Zostaną one przeznaczone na dofinansowanie  udziału dzieci w Salentyńskim Spotkaniu w Kobylance.
 3. Siostry Służebniczki zapraszają 1 maja na tradycyjną pieszą  pielgrzymkę  z Tarnowa    do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 kwietnia  pod nr tel.: 515 098 578. Koszt za dojazd do Tarnowa i z Tuchowa 30 zł. Nr telefonu umieszczony jest również na stronie internetowej parafii i na plakacie.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” znajdziemy m. in. o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Tygodnik „Niedziela” prezentuje bilans 35-letniej działalności Caritas, podpowiada jak można pomóc chrześcijanom w Ziemi Świętej oraz opisuje drogę do nawrócenia komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz.
  Są także nowe i bardzo ciekawe miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w obydwa dni świąteczne, a także za wpłaty na konto. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Ewelina Kycia z ul. Witosa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.