1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o kolejnym objawieniu się Chrystusa swoim uczniom. On przychodzi do zatrwożonych Apostołów z orędziem nadziei, które ma swoje źródło w Jego zmartwychwstaniu. Ileż dzisiaj lęków w sercu każdego człowieka! Dlatego Jezus pyta: czemu wątpisz i tracisz nadzieję, dlaczego jesteś uczniem małej wiary, skoro… „Ja Jestem” – Ja żyję? I mówi dalej: „jeśli jeszcze nie wierzysz, dotknij Mnie i przekonaj się w końcu, że jestem obecny w Eucharystii, w słowach Pisma Świętego, w sakramentach.
  Składka dziś przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Dzisiejsza – trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jako chrześcijanie na słowie Bożym mamy budować nasze życie i umacniać naszą wiarę. Wykorzystajmy ten czas, aby częściej sięgać po Pismo św. i rozważać słowo Boże.
 1. W najbliższy piątek,o godz. 19.00, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy na każdy temat”. Wspólnie pochylimy się nad fenomenem Bożego Miłosierdzia w życiu człowieka oraz w nauczaniu św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej.  Gościem spotkania będzie Ks. Dr hab. Ireneusz Stolarczyk.
 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otoczymy zwłaszcza nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, diakona Mateusza, naszych alumnów Wojciecha i Michała oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu.

       5.  Od wczoraj, w kilku wybranych parafiach diecezji, ma miejsce peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie w    gablocie. Zachęcamy do wyjazdu na nabożeństwo przywitania relikwii i na wieczór czuwania do Pilzna w dniu 18 kwietnia o godz. 17.00  lub dzień później do Mielca – parafia Trójcy Przenajświętszej.

 1. Siostry Służebniczki zapraszają 1-go maja na pielgrzymkę z Tarnowa do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Rozpoczęcie o godz. 6.25 w naszym kościele i przejazd do Tarnowa. Koszt przejazdu 30 zł., a zgłoszenia do piątku. Telefon do zapisów (515 098 578) i szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy zaprasza w dniu 15 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00, na sesję ewangelizacyjną „Współczesne formy zniewolenia człowieka” poświęconą problematyce uzależnień i zniewoleń. Sesję poprowadzi Małgorzata Więczkowska. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury bardzo ciekawych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z artykułami o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia Narodowego Święta Chrztu Polski.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro.
 1. W ostatnim czasie odeszły do Domu Pana śp. Waleria Musiałek z Zawierzbia, której pogrzeb był w Straszęcinie i śp. Jadwiga Łączak z ul. Ratuszowej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.

Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.