1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Bitwy Warszawskiej z roku 1920, tzw. „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 1. Informujemy, że nasza parafianka s. Małgorzata Kieraś BDNP ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w dniu dzisiejszym złoży śluby wieczyste. Siostrę Małgorzatę oraz Jej rodzinę otoczy naszą modlitwą.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek z racji 19 dnia miesiąca zapraszamy na wieczorną Msze Św. i Nabożeństwo do św. Józefa.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Wtorek: Św. Jacka, prezbitera
 • Piątek: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • Sobota: Św. Piusa X, papieża

W nadchodzącą sobotę zapraszamy Wojowników Maryi i czcicieli Matki Bożej na całonocną adorację, którą rozpocznie Msza Święta o 23.00 z homilią. Serdecznie zapraszamy.

 1. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Piesza Pielgrzymka Tarnowska przybrała formę sztafety. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymuje w ósmym dniu tj. 24 sierpnia. W pozostałe dni pielgrzymi będą spotykać się w poszczególnych parafiach miasta Dębica, aby uczestniczyć we Mszy św., adoracji i nowennie do MB Jasnogórskiej oraz Apelu. Na spotkania zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną modlić się i doświadczyć atmosfery pielgrzymki. Każdego dnia spotkania rozpoczną się o godz. 19.00 . W naszej parafii modlitewne spotkanie będzie mieć miejsce: 18.08 tj., w środę oraz w 22.08 tj. w niedzielę. Natomiast w pozostałych parafiach: Parafia św. Jadwigi Śląskiej – 17.08 oraz 21.08. Parafia Miłosierdzia Bożego – 19.08 oraz 23.08. Parafia Ducha Świętego i MB Anielskiej – 20.08 oraz 24.08.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, gdzie Maryja przebywała po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie. W „Niedzieli” polecamy artykuły: Bóg objawił się w Auschwitz; Jak świat czci Maryję oraz 30 lat od Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie.
 1. Szkoła Języków obcych „HYBRYDA” zaprasza na szkolenia realizowane w ramach projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich: Kurs komputerowy w wymiarze 80 godzin oraz Kurs języka angielskiego „English for fun” na różnych poziomach zaawansowania (A1-B2) w wymiarze 120 godzin. Kurs j. angielskiego jest w całości finansowany z funduszy unijnych i zakończony egzaminem zewnętrznym TELC. Kursy skierowane są dla osób w wieku 25 i więcej, które uczą się, pracują lub zamieszkują obszar województwa podkarpackiego. Zgłoszenia poprzez e-mail lub telefonicznie. Szczegóły w gablocie.
 1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne oraz w ubiegłą Niedzielę złożyli ofiarę na tacę składamy Bóg zapłać.
 1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a wszystkim przybyłym gościom miłego wypoczynku.