Ogłoszenia duszpasterskie. 08 sierpnia 2021r.

19 Tydzień Zwykły

 1. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tace, które przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W tym dniu przypada rocznica objęcia parafii przez Księdza Proboszcza Andrzeja Surowca. Pamiętajmy w modlitwach o naszym księdzu Proboszczu.
 1. W Piątek, 13 sierpnia, na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek: Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy;
 • Wtorek: Święto Św. Wawrzyńca, męczennika;
 • Środa: Św. Klarę, dziewicę;
 • Sobota: Św. Maksymiliana Marię Kolbe, prezb. i męczennika;
 1. W najbliższą sobotę tj. 14 sierpnia o godz. 15.00 zostanie poświęcony nowy, drewniany krzyż usytuowany na Zawierzbiu przy łączniku Zjazd z autostrady do Straszęcina. Dziękujemy fundatorom krzyża i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Za tydzień w niedzielę tj. 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Św. będzie mieć miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół, zboża i kwiatów.
 1. XXX Piesza Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w Niedzielę 15 sierpnia o godz. 13.30 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy MKS do Dębicy.
 1. Burmistrz Miasta Dębicy zaprasza na Piknik Seniorów, dzisiaj na godz. 15:00 do Parku Skarbek–Borowskiego. W programie koncerty Kapel Ludowych „Morsy”, „Iskierczanie”, grill, warsztaty zdrowego stylu życia i zabawę taneczna. Będzie też można się zaszczepić i spisać w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o historii życia Św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami Słowa Bożego. W „Niedzieli” polecamy artykuły: Charyzmatycy-nadzieja czy zagrożenie? oraz Alkohol- śmiercionośny pokarm.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do domu Pana śp. Agata Krawczyk, której pogrzeb miał miejsce w Maszkienicach. Polećmy Jej dusze oraz naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.