1. Droga Wielkiego Postu wiedzie przez umartwienie i pokutę ku radości nowego życia w Chrystusie. Bóg po raz kolejny daje nam szansę i pragnie dokonać w nas odnowy. Prośmy, aby czas przygotowania do ponownego przeżycia tajemnic paschalnych nie został przez nas zmarnowany i obudził w nas świadomość przynależności do Chrystusa.
 1. Rozpoczynamy dziś cykl niedzielnych nabożeństw zwanych Gorzkie Żale. Zapraszamy we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00 na wspólne rozważnie męki pańskiej.
  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 19.00.  Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.
  Najbliższą drogę krzyżową – w piątek, o godz. 17.00, poprowadzą seniorzy z naszego „środowego Klubu Seniora”.
 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa. 
 1. W najbliższą sobotę, od godz. 12.30 do 14.00, w budynku katechetycznym, będzie można przymierzyć i zakupić stroje pierwszokomunijne, a także wszystkie dodatki. Zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne z naszych szkół, a także wszystkich, którzy chcą kupić taki strój dla swojego dziecka.
 1. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczymy dzieło misyjne Kościoła. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 1. W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzać będzie baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
 1. Za dwa tygodnie, w pierwszą niedzielę marca, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy, aby tak zaplanować swoje zajęcia, aby móc w nich wziąć udział.
 1. Przypominamy i zapraszamy wszystkich seniorów w każdą środę o godz. 10.00 do sali Ogniska Misyjnego, na spotkanie przy kawie czy herbacie, a wszystkich chętnych zapraszamy 15 marca o godz. 19.00 na kolejne spotkanie z cyklu: „Rozmowy na każdy temat”.
 1. Siostry Służebniczki zapraszają na Wielkopostne Nieszpory w domu generalnym przy ul. Bojanowskiego dla Młodych ze szkoły średniej i studentów. Odbędą się cztery spotkania w terminie: 21.02, 6.03, 13.03 i 20.03. w godzinach 18.00-20.30. Wspólny czas modlitwy i integracji stanie się okazją do głębszego przeżycia misterium paschalnego.
 1. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Edmunda Bojanowskiego informuje, że od 12 lutego do 8 marca trwają zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci ur. w 2018 r. oraz do klasy pierwszej dzieci urodzonych w 2017 r. Dyrekcja zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 24 lutego w godz. 9.00 – 12.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Parkowej zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 5 marca – wtorek i informuje o zapisach dla uczniów z indywidualnymi potrzebami do przedszkola, a także do szkoły podstawowej       i przysposabiającej do pracy. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły Specjalnej.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą przypowieści o modlitwie. W tym numerze mamy modlitwę „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wyjaśnienie teologa, jak „prowadzić biznes po Bożemu” oraz jak w dzisiejszych czasach mówić ludziom, zwłaszcza młodym, o Bogu, tak, aby słuchali.
  Są także bardzo ciekawe miesięczniki dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie nimi rodziców i dziadków.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, a także za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim czasie odszedł do Domu Pana śp. Antoni Banaś, którego pogrzeb był wczoraj. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.