1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus Chrystus spotyka człowieka trędowatego, który usilnie prosi Go o uzdrowienie. „Jezus zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony”. Przeżywając dziś Światowy dzień Chorego, prośmy, aby nasz Zbawiciel uzdolnił nas do niesienia pomocy wszystkim chorym i cierpiącym.
  Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo. Ma ono bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nabożeństwo to stanowi przygotowanie do Wielkiego Postu i dlatego organizowane jest przez kolejne trzy dni przed Środą Popielcową. Dołóżmy starań, aby znaleźć czas na modlitwę i adorację Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

PROGRAM NABOŻEŃSTWA:
NIEDZIELA – 11 lutego 2024 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia – Rycerstwo Niepokalanej,
16.00 – 16.45    Mieszkańcy Zawierzbia,
16.45 – 17.30    Róże Różańcowe Żeńskie,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne.
PONIEDZIAŁEK – 12 lutego 2024 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia – Ognisko misyjne, DSM, ministranci,
16.00 – 16.45    Apostolstwo Modlitwy,
16.45 – 17.30    Grupa młodzieżowa, Lektorzy,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne.
WTOREK – 13 lutego 2024 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia,
16.00 – 16.45    Róże Różańcowe Męskie,
16.45 – 17.30    Mieszkańcy Osiedla Słonecznego,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty (od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu).
 1. Dzisiaj, po Mszach świętych, Ognisko Misyjne zaprasza na kiermasz ciast oraz takich smakołyków karnawałowych, jak pączki i faworki. Dochód dostanie przeznaczony na pokrycie kosztów doposażenia salki misyjnej w związku ze spotkaniami nowych grup. Za ławkami znajdują się także ciekawe pozycje książkowe, z ofiarą na ten sam cel.
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski.
 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem naszych głów popiołem, co symbolizuje gotowość do pokuty i pełnienia dzieł miłosierdzia, będą o godz. 7.00 i 9.00 przed południem i po południu o 16.00 i 18.00. Składka na tacę w tym dniu będzie na cele charytatywne.
  Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów.
 1. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wyjątkowych rozważaniach wielkopostnych o charakterze adoracyjnym, polegających na odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.  Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 19.30. Drogi Krzyżowe dla dzieci będą w soboty o godz. 10.00.
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podobnie jak różaniec, jest gorąco zalecane przez Kościół. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (samemu lub wspólnie) jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 1. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zapraszamy wszystkich czcicieli męki Pańskiej na godz. 17.00.
 1. W czasie Wielkiego Postu przed Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej, a przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich zali w niedzielę P. Organista zaprasza na kilkuminutową naukę pieśni wielkopostnych.
 1. W środę, ze względu na Popielec, nie będzie spotkania Seniorów. Natomiast w piątek, o godz. 19.00, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy na każdy temat”. Wspólnie pochylimy się nad tekstem Ewangelii, o kobiecie cierpiącej na krwotok i podejmiemy temat roli cierpienia w życiu człowieka. Gościem spotkania będzie długoletnia pielęgniarka, a obecnie wolontariuszka domowego hospicjum, p. Barbara Górecka, która podzieli się swoim doświadczeniem w niesieniu pomocy cierpiącym.
 1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne w Środę Popielcową – 14 lutego. Obecność wszystkich należących do Wspólnoty obowiązkowa! Podczas spotkania będą wybory nowego Zarządu. Serdecznie zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W piątek o godz. 16.00 rozpoczną się w ośrodku rekolekcyjnym w Starym Sączu, rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W rekolekcjach weźmie udział 50 osób, a poprowadzi je Ks. Maciej wraz z animatorami z grupy młodzieżowej. Módlmy się za młodych, aby odpowiedzialnie wykorzystali czas ćwiczeń duchowych.
 1. Wojownicy Maryi zapraszają w piątek – 16 lutego do kościoła klasztornego przy ul. Krakowskiej, na „Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski”. Rozpoczęcie  o godz. 21.00, a o północy Msza święta z biskupem Stanisławem Salaterskim. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” wprowadza nas w rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post. Warto też przeczytać artykuły poruszające wstrząsający temat handlu ludźmi.
  W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o objawieniach Matki Bożej w Lourdes oraz     o wszechobecnym manipulowaniu społeczeństwem.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni.