1. Jan Chrzciciel w dzisiejszej Ewangelii zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie niedzielnej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.
 1. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy parafialne MISJE ŚWIĘTE, które, mamy nadzieję, przyniosą przemianę naszego życia – poprawę naszych relacji z Bogiem i bliźnimi. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Ojcom Redemptorystom z Tuchowa: Ryszardowi i Stanisławowi i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tych duchowych ćwiczeń. Gorąco dziękujemy wykonawcy nowego krzyża misyjnego – P. Januszowi Zegar, stolarzowi z Nagawczyny i P. Andrzejowi, dzięki, któremu krzyż został wykonany. Dziękujemy P. Markowi – Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Igloopol” i pracownikom za wywieszenie banerów i programów Misji; młodzieży, która wykonała krzyżyki – pamiątki misji i która doręczała zaproszenia na Misje; dziękujemy  P. Ewie, która od lat troszczy się o nasz krzyż misyjny. Dziękujemy Wszystkim!
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tej akcji jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek, która jest naszą pomocą katolikom na Wschodzie.
 1. We wtorek na godz. 17.40 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Przed Mszą św. będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00.
  O godz. 12.00 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na  „Godzinę Łaski dla świata”.  8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari – niewielkim miasteczku u podnóża Alp we Włoszech – Maryja wypowiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.   Serdecznie zapraszamy.
  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 18.00 wszystkich należących do Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.30, będzie uroczyste przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej, dziewczynek, które od kilku miesięcy przygotowywały się do tego wydarzenia. Zapraszamy rodziców i bliskich dziewczynek i prosimy o modlitwę za nie.
 1. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszają na kiermasz własnoręcznie wykonanych, pięknych ozdób choinkowych i świątecznych oraz pysznego ciasta do niedzielnego obiadu i kawy. Kiermasz będzie w domu parafialnym, a dochód będzie wsparciem działalności DSM-u.
 1. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia w wieczór wigilijny. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.
 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś panie z Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Cena małych świec – 9 zł., dużych – 25 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.
  W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla ubogich. Kosz będzie też w naszym kościele.
 1. Polecamy także ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, której celem jest przygotowanie paczek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz Uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza kobietom z małymi dziećmi. Z choinki umieszczonej przy chrzcielnicy można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę będzie można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Mikołaja, bpa – pamiętajmy o  wzajemnej dobroci!!!,
  – środa: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,
  – czwartek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Wszystkim Solenizantom, a także obchodzącym jubileusze i rocznice, życzymy błogosławieństwa i wielu łask od Boga oraz opieki świętych patronów. 
 1. Przed misjami świętymi rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wchodząc i wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. 
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dziś miedzy innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu, a w prezencie kolorowanki dla dzieci. Są też nowe numery czasopism dla dzieci: „Małego Gościa Niedzielnego” i  „Promyczka dobra” z adwentowymi i świątecznymi prezentami.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które w całości zostały przekazane Ojcom misjonarzom na cele misyjne Zgromadzenia Redemptorystów.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Jerzy – Michał Czerpak, Sołtys Zawierzbia, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w Straszęcinie i śp. Grażyna Ślęzak z ul. 3 Maja, której pogrzeb będzie w Straszęcinie w środę. Polećmy ich i zmarłych wypominanych w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.