1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent i nowy rok liturgiczny. Na początku czasu oczekiwania Chrystus wzywa nas do czujności. Pozwólmy Bogu, aby nas obdarzył duchową czujnością, aby wyrwał nas z duchowej ospałości i uzdolnił do odczytywania Jego śladów w codzienności.
  Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. Módlmy się o jak najlepsze owoce kończącego się V Synodu naszej Diecezji.
 1. Kończymy dzisiaj parafialne MISJE ŚWIĘTE. Prośmy Boga, o obfite owoce tych duchowych ćwiczeń. Jesteśmy wdzięczni Ojcom Redemptorystom z Tuchowa: Ryszardowi i Stanisławowi za duchowe prowadzenie nas po Bożych i ludzkich ścieżkach. Niech nasz Pan Jezus Chrystus obdarzy Ojców zdrowiem i wszelkimi łaskami. Dziękujemy tym, którzy swoim zaangażowaniem pomogli należycie przygotować i  przeżyć Misje Święte w naszej parafii. Dziękujemy P. Markowi – Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Igloopol” i pracownikom za wywieszenie banerów i programów Misji; młodzieży, która doręczała zaproszenia na Misje i wszystkim modlącym się za Misje.
 1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy opłatki wigilijne. Będą one złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.
 1. Dziś można nabyć chlebki miłosierdzia rozprowadzane przez Panie z Caritas przed wejściem do domu katechetycznego. Cena chlebka 9 zł. To nasz dar dla tych, którym czasami brakuje codziennego chleba.
 1. Dziś także przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Na stoliku za ławkami są do zabrania medaliki, które przygotowało Rycerstwo Niepokalanej.
 1. W poniedziałek przypada 13 rocznica święceń biskupich Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza naszej Diecezji. Zachęcamy do modlitwy się za Bpa Andrzeja i Jego posługę pasterską.
 1. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie odprawiana codziennie do 8-go grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 17.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w piątek od godz. 13.30, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, a Ks. Maciej  sobotę od godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  – środa: święto św. Andrzeja Apostoła,
  – sobota: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę panie z Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne. Cena świec to 9 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.
 1. Polecamy także ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, której celem jest przygotowanie paczek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz Uchodźcom z Ukrainy. Paczki będzie można składać do kosza umieszczonego z przodu kościoła. Akcja trwa do 11 grudnia, a koordynuje ją Domowy Kościół.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych i artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci W tygodniku „Niedziela” znajdziemy porady co robić, aby małżeństwo się udało, a także jak dobrze wykorzystać czas Adwentu – oczekiwania na przyjście Pana.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Zenon Skrzypek z ul. Brzegowej. Polećmy go i zmarłych wypominanych w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.