1. Czas Adwentu kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. Jan Chrzciciel przypomina nam dziś, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech niedzielna Eucharystia nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym i z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

 

 1. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Zachęcamy do wsparcia duchowego i materialnego dzieł duszpasterskich, ewangelizacyjnych i charytatywnych Kościoła katolickiego na Wschodzie. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek, która jest naszą pomocą katolikom na Wschodzie.

 

 1. Informujemy, że nie odbędzie się planowane na wtorek spotkanie uczniów klas trzecich i rodziców, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św.

 

 1. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00.
 • O godz. 12.00 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na  „Godzinę Łaski dla świata”.           8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari – niewielkim miasteczku u podnóża Alp we Włoszech – Maryja wypowiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku     w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.   Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 18.00 wszystkich należących do Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia w wieczór wigilijny. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii, którzy w tym roku przez pandemię nie odwiedzają naszych domów. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś panie z Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Cena świec – 7 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.
 • W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele. Dzisiaj z kościoła można zabrać „torby miłosierdzia”, które umieszczone są z tyłu kościoła za ławkami.

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Mikołaja, bpa – pamiętajmy o  wzajemnej dobroci!!!,
 • wtorek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,
 • środa: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim Solenizantom, a także obchodzącym jubileusze i rocznice, życzymy błogosławieństwa i wielu łask od Boga oraz opieki świętych patronów.

 

 1. Zapraszamy wszystkich Nauczycieli i Wychowawców do naszego kościoła na Okręgową Mszę św. Adwentową w przyszłą niedzielę (12 grudnia) o godz. 15.00. Po niej krótkie spotkanie formacyjne. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, pogłębienia swojej wiary, a także stworzenia wspólnoty w powołaniu do bycia wychowawcą nowych pokoleń. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.

 

 1. Grupa Młodzieżowa, w niedziele adwentu, zaprasza na mini kiermasz przedświąteczny. Będzie można nabyć piękne ozdoby świąteczne, a także sianko na stół wigilijny i „coś słodkiego”. Dochód młodzi przeznaczyli na wyposażenie wyremontowanej sali spotkań w domu parafialnym.

 

 1. Miesiąc temu rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 

 1. Z okazji 150-lecia śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zapraszają 12 i 13 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 do Domu Kultury Śnieżka na spektakl pt. „Obrońca”. Bilety do nabycia w Domu Kultury.

 

 1. Przypominamy o ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka, której celem jest przygotowanie paczek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Ze stolika za ławkami można zabrać kartkę, na której jest informacja, co kupić do paczki. Paczki będzie można składać do kosza umieszczonego przy chrzcielnicy. Akcja trwa do 12 grudnia, a koordynuje ją Domowy Kościół.

 

 1. Obok bramy wjazdowej na plac kościelny został umieszczony duży, zielony kontener na makulaturę. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i zostawić w nim to, co zalega w naszych domach, czy piwnicach, ale tylko to, co jest makulaturą – kartony, opakowania, ksiązki czy gazety. Pamiętajmy! Kontener jest tylko na makulaturę!

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy adwentową szkołę modlitwy i medytację o oczekiwaniu na Mesjasza. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jak czytać Biblię i praktyczne porady dla osób starszych. Są też nowe numery czasopism dla dzieci: „Małego Gościa Niedzielnego”  z adwentowym lampionem i  „Promyczka dobra” z ozdobą na choinkę.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne
  i za wszelkie dobro.