1. Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest GAUDETE – Radujcie się. To kieruje naszą uwagę na temat autentycznej, chrześcijańskiej radości. Radujmy się więc, bo Pan jest blisko! Jednocześnie, jak ludzie przychodzący do Jana Chrzciciela, jesteśmy świadomi konieczności nawrócenia i pytamy: „Cóż mamy czynić?”. Z wiarą oczekując świąt Narodzenia Pańskiego, umacniajmy nasze kroki na drodze zbawienia.
 • Składka dzisiaj na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła wszystkich Nauczycieli i Wychowawców na Okręgową Mszę św. Adwentową Po niej krótkie spotkanie formacyjne. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, pogłębienia swojej wiary, a także stworzenia wspólnoty w powołaniu do bycia wychowawcą nowych pokoleń

     

 1. Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a w czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas na bliskie już Święta Bożego Narodzenia. 

 

 1. Jutro przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Także jutro – z racji trzynastego dnia miesiąca – zapraszamy o godz. 17.15 na różaniec fatimski, połączony z rozważaniami o tematyce fatimskiej. Różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a po nim Msza św. roratnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Jest to nasze przygotowanie duchowe do przeżycia pamiątki przyjścia Boga na świat. Przed Mszą św. zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Do chorych z świąteczną posługą sakramentalną udamy się w ostatnim tygodniu Adwentu. Chorych prosimy zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła także każdego dnia w tygodniu. Panie z Caritas rozprowadzają w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”  świece wigilijne. Cena świec  – 7 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. W naszym kościele, przy chrzcielnicy wystawiony jest kosz, do którego można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Z produktów tych zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najuboższych.   Grupa Młodzieżowa, zaprasza na mini kiermasz przedświąteczny. Można nabyć ozdoby świąteczne, a także sianko na stół wigilijny i „coś słodkiego”. Dochód młodzi przeznaczyli na wyposażenie wyremontowanej sali spotkań w domu parafialnym.

 

 1. Dziękujemy p. Kazimierzowi, który w ubiegłym tygodniu naprawił kropielnicę z wodą święconą oraz zakupił i zamontował lamy z zewnątrz oświetlające nasz kościół.

 

 1. Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka, której celem jest przygotowanie paczek dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie z cyklu Wieczornice – rozmowy na ważne tematy społeczne. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia (środa) g.19.00 ul. Bojanowskiego 10. Zostanie podjęty temat: Między miłością a filantropią – wprowadzenie do rozmowy poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk.

 

 1. Adwentowy Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się Parafii św. Jadwigi w Dębicy w najbliższą sobotę 18 grudnia w godz. od 14.00 do 17.00. Prowadził je będzie Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz Apostolstwa Trzeźwości.

 

 1. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i adoracja i możliwość rozmowy o nurtujących problemach.

 

 1. Tarnowski Wolontariat Misyjny w przyszłą niedzielę – 19 grudnia organizuje kiermasz świąteczny, którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom ze świetlicy św. siostry Faustyny przy parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie oraz podopiecznych fundacji „Dajmy Nadzieję”. Kiermasz będzie w naszym domu parafialnym.

 

 1. Przypominamy, że obok bramy wjazdowej na plac kościelny został umieszczony duży, zielony kontener na makulaturę. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i zostawić w nim kartony, opakowania, ksiązki czy gazety. Kontener jest tylko na makulaturę!

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy obszerny artykuł o warsztatach dla ojców, które w listopadzie odbyły się w naszej Parafii. W tygodniku „Niedziela” mamy kalendarz ścienny z pięknymi fotografiami obiektów sakralnych. Są też czasopisma dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”  z adwentowym lampionem i  „Promyczek dobra” z ozdobą na choinkę.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana: śp. Eugenia Adamska z ul. Sikorskiego, śp. Barbara Cetera z ul. Krasińskiego, śp. Kazimierz Strzałkowski z ul. Witosa i śp. Zofia Reichel z ul. Nowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.