1. Wszyscy jesteśmy wędrowcami w drodze do nieba. W dzisiejszej liturgii Bóg wzywa nas, abyśmy prostowali dla Niego ścieżki naszego życia, abyśmy przygotowali Mu drogę do naszego serca. Wzbudźmy sobie pragnienie, aby Jego droga do naszych serc była prosta, by nie było na niej żadnego grzechu, który będzie Mu przeszkodą. Podejmując osobisty trud nawrócenia i przemiany naszego życia, ukażmy innym, że zmiana jest możliwa, że warto żyć według wartości ewangelicznych, można być człowiekiem wiernym, dobrym, prawdziwym, a także radosnym, szczęśliwym i spełnionym.
 • Dziś przypada dzień św. Mikołaja. Pamiętajmy o  wzajemnej dobroci!
 • Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, po której będzie spotkanie ze św. Mikołajem.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone po Mszy św. do puszek na ten cel.

 

 1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. młodzież naszego miasta zbiera podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Celem jest wypowiedzenie tzw. konwencji stambulskiej, która dąży do zatarcia naturalnych różnic miedzy kobietą i mężczyzną oraz wprowadza rozumienie płci jako konstruktu społeczno-kulturowego. To zmusza Polskę do propagowania szkodliwej ideologii także w programach nauczania szkolnego. Złożenie podpisu pod inicjatywą jest obroną tradycyjnego modelu rodziny i pozwoli zapobiec szkodliwej indoktrynacji dzieci w szkołach.

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00. Uroczystość jest Świętem patronalnym Dziewczęcej Służby Maryjnej. S. Beacie Popieluch- opiekunce DSM, Oli Szewczyk-przewodniczce oraz wszystkim dziewczętom składamy życzenia wielu łask i opieki NMP.
 • O godz. 12.00 będzie tzw. Godzina Łaski dla świata. 8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari – niewielkim miasteczku u podnóża Alp we Włoszech – Maryja wypowiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przyszła niedziela będzie dniem modlitw za ofiary stanu wojennego. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy – z racji trzynastego dnia miesiąca – na różaniec fatimski, połączony z rozważaniami o tematyce fatimskiej.   

 

 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie w wieczór wigilijny życzenia. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii, którzy w tym roku przez pandemię nie odwiedzają naszych domów. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

 

 

 1. Grupa Młodzieżowa, w niedziele adwentu, zaprasza na mini kiermasz przedświąteczny. Będzie można nabyć bombki na choinkę, gipsowe – ręcznie malowane przez naszą młodzież – figurki i zestawy szopek bożonarodzeniowych, a także sianko na stół wigilijny i „coś słodkiego”. Dochód młodzi wspaniałomyślnie przeznaczyli na remont ich Sali w domu parafialnym. Zachęcamy też do włączenia się w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Młodzież rozprowadza świece wigilijne. Cena świec  – 6 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.

 

 1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą
  na apel serdecznie dziękujemy.

 

 1. W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,
 • wtorek: uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

      Wszystkim Solenizantom, a także obchodzącym jubileusze i rocznice, życzymy błogosławieństwa i wielu łask od Boga oraz opieki świętych patronów.

 

 1. Miesiąc temu rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania. Prosimy o ofiarność.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy adwentowy cykl rozważań „Objawiło się życie” oraz artykuł o miejscu i roli kobiet w kościele. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: po co jest spowiedź i jak się do niej dobrze przygotować? Jest też nowy numer „Promyczka dobra” dla dzieci z oryginalną ozdobą na choinkę.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne
  i za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Mieczysław Podgórski z ul. Słonecznej i śp. Krystyna Ciebień z ul. Sikorskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.