1. Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest GAUDETE – Radujcie się. Człowiekowi współczesnemu brakuje autentycznej radości. Szuka jej w pieniądzach, rozrywce, używaniu życia, ale to, co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. On w czasie Eucharystii przychodzi do nas, by obdarzyć nas swoją radością. Prośmy Go, aby pozwolił nam odkryć źródło prawdziwej radości, dźwigającej nas z naszych smutków.
 • Składka dzisiaj na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za ofiary stanu wojennego. Dziś, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy – z racji trzynastego dnia miesiąca – na różaniec fatimski, połączony z rozważaniami o tematyce fatimskiej.

 

 1. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas na bliskie już Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy
  do modlitwy za nasze rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa, a także za matki oczekujące potomstwa.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Jest to nasze przygotowanie duchowe do przeżycia pamiątki przyjścia Boga na świat. Przed Mszą św. zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W tym roku, ze względu na stan epidemii, nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele. Będziemy spowiadać codziennie rano podczas Mszy św. i po południu od godziny 17.30. Prosimy, aby przystąpić do sakramentu pokuty wcześniej i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni.

 

 1. Do chorych z świąteczną posługą sakramentalną udamy się w ostatnim tygodniu Adwentu. Chorych prosimy zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła także każdego dnia w tygodniu. Grupa Młodzieżowa, zaprasza na mini kiermasz przedświąteczny. Młodzież rozprowadza także świece wigilijne. Cena świec – 6 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny odcinek adwentowych rekolekcji oraz artykuł św. Łucji. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy ciekawy wywiad: „Zacznijmy od Jezusa, a wszystko inne się poukłada”

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za każdy przejaw życzliwości i dobra.