1. Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Dogmat
  o Niepokalanym Poczęciu został ogłoszony przez papieża Piusa IX 8 grudnia 1854 roku. Dogmat ten jest zgodny z tekstami Pisma świętego: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej” (Rdz 3, 15); „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (Łk 1,28), a także wynika z tradycji oraz pism ojców Kościoła.

Dziś, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, po Mszy św. o godz. 11.30 będzie tzw. Godzina Łaski dla świata. 8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari – niewielkim miasteczku w północnej Italii, u podnóża Alp – Maryja wypowiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Serdecznie zapraszamy.   

Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Gościmy dziś, pochodzącego z Dębicy, diakona Jacka Pawłowicza, który prowadzi Duszpasterstwo Polaków w Kijowie. W skierowanym do nas słowie opowie
o sytuacji Kościoła na Wschodzie, o swojej pracy dla tamtejszej polonii i zbierze ofiarę
do puszek na remont konkatedry w Kijowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pół godziny przed Mszą św., Pan Organista zaprasza na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.

 

 1. W piątek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jest to dzień modlitw za ofiary tego czasu. Zapraszamy na wspólna modlitwę w tej intencji podczas nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę w godz. od 10.00 do 12.00, dzieci z Koła Misyjnego, udadzą się wraz
  z opiekunami z życzeniami świątecznymi do osób starszych i samotnych.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś obok domu parafialnego młodzież rozprowadza świece wigilijne. Cena świec to 5 zł. Ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. Są jeszcze do nabycia tzw. słodkie buteleczki z postanowieniami adwentowymi. W zakrystii są dziś do wzięcia torby charytatywne Caritas, które można wypełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi i włożyć do kosza w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– piątek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– sobota: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dokt. Kościoła.

Wszystkim Solenizantom, a także obchodzącym jubileusze i rocznice, życzymy wielu łask

od Boga i opieki świętych patronów.

 

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o zbliżającym się Europejskim Spotkaniu Młodych, którego gospodarzami
  są Polacy, o sekrecie domu Maryi we włoskim Loreto czy tajemniczej podróży 100 ton polskiego złota.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiejsze, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

10.  W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Kazimierz Kubek z Zawierzbia oraz mieszkający na terenie parafii śp. Zofia Dolecka i śp. Stanisław Najder. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.