1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przezywać będziemy pod  hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Towarzyszyć nam będzie motto z Biblii : „ abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29) Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022, odbywający się pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Program będzie koncentrował się na Eucharystii, a jego celem jest zapraszanie nas do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy wieczernika.

Rozpoczynamy czas Adwentu, który pozwala na nowo oczekiwać na spotkanie z Panem. To okazja, aby postawić sobie pytanie, czy moje życie jest ukierunkowane na przychodzącego Pana i czy czuwam, aby chwila Jego przyjścia mnie nie zaskoczyła.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 

 1. W poniedziałek godz.. 16.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie wszystkich należących do „Rycerstwa Niepokalanej”. Będzie ono połączone z wyborami zarządu. W sobotę wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na wspólną modlitwę o godz. 17.00

 

 1. W piątek – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – o godz. 19.00, do sali w budynku parafialnym, zapraszamy uczniów klas VIII A i B.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się w piątek i w sobotę.

 

 1. Koło Misyjne oraz Grupa Młodzieżowa na adwent proponują nam  słodką buteleczkę/kalendarz z postanowieniami adwentowymi na każdy dzień zarówno dla dzieci, jak i starszych. Wykonanie jednej sztuki to 8 zł. Można je nabyć po każdej Mszy Świętej na stoisku obok Domu Parafialnego. Dobrowolna ofiara przekazana zostanie
  na cele Koła Misyjnego i Grupy Młodzieżowej. Serdecznie zachęcamy do ich wsparcia.

 

 1. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej Parafii zostaną wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

– piątek: wspomnienie św. Mikołaja bpa – pamiętajmy o  wzajemnej dobroci!!!

– sobota: wspomnienie św. Ambrożego bpa i dokt. Kościoła.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki    świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę przezywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najść, Maryi Panny oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie na remont konkatedry w Kijowie, gdzie – wśród Polaków – pracuje pochodzący z Dębicy diakon Jacek Pawłowicz.

 

 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi. Składka na tacę w przyszła niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  adwentowy cykl rozważań „Pan jest blisko” a także świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo. Jest też nowy numer „Małego Gościa’ dla dzieci, a w nim piękny lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.