1. Pierwsza niedziela roku kalendarzowego. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Nasza radość płynie z faktu, że Bóg stał się człowiekiem, byśmy mogli zawracać się do Niego „Abba – Ojcze”, abyśmy byli dziećmi Bożymi.

 

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – oznaczymy drzwi naszych domów literami CMB i datą 2022. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2022 roku.
 • To także dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na misje.

 

 1. W czwartek – 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku  to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem ”Dziś dzień wesoły”. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiedź od godz. 16.00. Adoracja  wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się zgodnie z przedświątecznymi ustaleniami.

 

 1. Przyszła niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie.
 • Ta niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 
 • Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

     

 1. Jak już informowaliśmy, nie będzie w tym roku odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Zamiast tradycyjnej wizyty kapłana w domach, zapraszamy do kościoła na  wspólną modlitwę. Chcemy w taki sposób podtrzymać więź z parafianami. Na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła Rodziny z poszczególnych rejonów Parafii. Będziemy wspólnie prosić Boga o zdrowie  i błogosławieństwo na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą i pomodlić się całą Rodziną korzystając książeczki kolędowej, którą otrzymamy przy wyjściu z kościoła.

      Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

 •       Poniedziałek (3. 01) – Zawierzbie – strona zachodnia
 •       Wtorek (4.01) – Zawierzbie – strona wschodnia,
 •       Środa (5.01) – ulice: Słoneczna, Osiedlowa
 •       Piątek (7.01) – 3 Maja,
 •       Sobota (8.01) – Akademicka; Kosynierów Racł.; Kościuszki; Krasińskiego; Pułaskiego,  Sucharskiego; Sportowa,

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i w Nowy Rok, a także za wpłaty na parafialne konto bankowe.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jurek Gawiec i śp. Małgorzata Feret z ul. Sikorskiego oraz śp. Janusz Piechocki z ul. Kościuszki, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.