1. Ostatnia niedziela roku 2021. Przezywamy ją jako święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Kościół w niedzielę po Bożym Narodzeniu zaprasza nas, abyśmy się wpatrywali w Świętą Rodzinę i w Niej szukali wzorców dla naszych rodzin. Modlimy się dziś za wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Jest to dzień jubileuszy małżeńskich. Do Boga zanosimy dziś modlitwę za  małżonków, którzy w tym roku obchodzili małżeńskie jubileusze.
 • Dzisiejsza niedziela jest też niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji.
 • Dziś dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości darów, które na świat przynosi Boży Syn, wszelkich łask, błogosławieństwa na każdy dzień życia i kapłańskiej posługi oraz opieki świętego Patrona. 

 

 1. W tym tygodniu – w Oktawie Bożego Narodzenia – obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek, 27 grudnia – święto św. Jana Ewangelisty połączone z poświęceniem wina na Mszy św. o 6.30 i 18.00.
 • we wtorek, 28 grudnia – święto świętych Młodzianków Męczenników.

 

 1. W piątek ostatni dzień roku 2021. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną i suplikacje, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się, kolejnego roku pandemii i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2022 roku.  Nie będzie już w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę – 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Rozpoczniemy Nowy Rok prosząc o opiekę i orędownictwo Bożej i naszej Matki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie.
 • Jest to święto obowiązkowe. To także pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i wspólną modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Ze względu na utrzymującą się pandemię, tak, jak w ubiegłym roku, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Zamiast wizyty kapłana     w naszych domach, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, poświęcenie wody i błogosławieństwo. Zapraszać będziemy poszczególne rejony naszej parafii. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły dotyczące tej odmiennej formy „kolędowania”.

 

 1. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew kolęd w dzień Bożego Narodzenia. Przypominamy, że poszukujemy dwóch lub trzech tenorów, którzy wspomogą śpiew męskimi głosami.
 • Dziękujemy także lektorom za przygotowaną asystę liturgiczną na Pasterce i w Boże Narodzenie oraz Grupie Młodzieżowej, która co roku pomaga nam w świątecznym przystrojeniu naszego kościoła. Za ławkami, w tyle kościoła są do nabycia kalendarze biurkowe przygotowane przez naszą młodzież. Dobrowolna ofiara jest wsparciem młodych w ich dziele wyposażenia wyremontowanej sali spotkań.

 

 1. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wydali kalendarz misyjny na 2022 rok. Ma w nim udział także nasz alumn Mateusz. Cena kalendarza 20 zł.  Pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na kolejne staże misyjne kleryków naszego Seminarium.

 

 1. Zachęcamy do nabycia świąteczno-noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” z płytą CD z czterema Ewangeliami. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w przyszłym roku dołączane do „Gościa”. Cena świątecznej gazety to 10 zł.
 • Jest także świąteczny numer „Niedzieli” z podręcznym modlitewnikiem z kalendarzem na 2022 r. Cena także 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w dniu wczorajszym. Dziękujemy za wpłaty na konto, za świąteczne życzenia, okazywaną życzliwość i wszelkie dobro.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Stefania Świętoń z ul. Chłodniczej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.