1. Pierwsza niedziela roku kalendarzowego. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Nasza radość płynie z faktu, że Bóg stał się człowiekiem, byśmy mogli zawracać się do Niego „Abba – Ojcze”, abyśmy byli dziećmi Bożymi.
 1. Dzisiaj i w środę można zabrać z kościoła kredę i kadzidełka przygotowane przez grupę młodzieżową. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na działalność formacyjną młodzieży. Zachęcamy, aby poświęconą kredą oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2021. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2021 roku.
 1. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Świętem Trzech Króli. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na misje.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy św. wieczornej.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Jak już informowaliśmy w Nowy Rok, nie będzie tegorocznej, tradycyjnej wizyty kolędowej, dlatego zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będziemy wspólnie prosić Boga o zdrowie i błogosławieństwo na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Modlitwę zakończymy wspólnym kolędowaniem przy żłóbku. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą i pomodlić się całą rodziną korzystając z broszury kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła.

      Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

 •   Poniedziałek (4. 01) – ulice: Akademicka; Bohaterów Westerplatte; Bonara; Brzegowa,
 •   Wtorek (5.01) – Cegielniana; Chłodnicza; Daszyńskiego; Fabryczna; Sikorskiego bl. 1,
 •   Czwartek (7.01) – Sikorskiego 2, 3, 4,
 •   Piątek (8.01) – Sikorskiego  5, 6, 7,
 •   Sobota (9.01) – Sikorskiego  8, 10, 12.
 1. Panowie: Kościelny i Organista dziękują wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym zabrali z kościoła przygotowane przez nich opłatki wigilijne. Dziękują także za złożone przy tej okazji ofiary. Za ofiarodawców zamówili Msze św. 13 i 20 stycznia o godz. 18.00.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Nowy Rok, a także za wpłaty na parafialne konto bankowe.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jan Lada z Zawierzbia i śp. Edward Kurdziołek z ul. Krasińskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.