1. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, należy do najstarszych w Kościele i największych w roku kościelnym. Słowo epihanos jest pochodzenia greckiego i oznacza objawienie lub zjawienie się. Mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Chaldei lub Persji. Tradycja mówi, że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar. Kiedy ukazała się tajemnicza gwiazda, mędrcy poznali, że przyjście Mesjasza jest bliskie. Narodzić się miał w Judei. Idąc za gwiazdą dotarli do Betlejem. Wchodząc do ubogiej szopy znaleźli Dziecię z Maryją, Jego Matką. Upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Następnie otworzyli szkatułki i ofiarowali Dziecięciu złoto, kadzidło i mirrę.

 

  1. Dzisiaj można zabrać z kościoła kredę i kadzidełka przygotowane przez grupę młodzieżową. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na działalność formacyjną młodzieży. Zachęcamy, aby poświęconą kredą oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2021. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2021 roku.

 

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Modlimy się dziś za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a szczególnie za naszego rodaka – Ks. Grzegorza. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na misje.

 

 

Wspominając dziś Trzech Króli prośmy:

  • abyśmy nie bali się poszukiwań Boga i trudu wędrówki do Niego,
  • abyśmy umieli innych pytać o drogę i byli zdecydowani oddać Jezusowi pokłon,
  • abyśmy nigdy nie przychodzili do Boga z pustymi rękami, lecz jak mędrcy przynosili Mu dary. To nie musi być złoto i mirra, to może być każdy dobry czyn, dobre słowo, uśmiech i modlitwa.